Zacznijmy już teraz sprzątać po PiS-ie – happening Nowoczesnej

22/04/2016

[trx_video url=”https://youtu.be/Zr20n9bIoHk” autoplay=”off” title=”off”]

W Międzynarodowym Dniu Ziemi Nowoczesna Warszawa zorganizowała przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości happening „Zacznijmy już teraz sprzątać po PiS-ie”.

To dzień troski o ziemię, o nasze otoczenie. Motywem Dnia Ziemi w tym roku jest czystość powietrza. To okazja, żeby zwrócić uwagę na zanieczyszczenie miast, Warszawy czy Krakowa oraz błędną politykę PiSu w zakresie energetyki. Odwrót od energetyki odnawialnej, walka z wiatrakami i panelami słonecznymi, postawienie na węgiel będzie skutkowało pogorszeniem atmosfery w polskich miastach, które już cierpią z tego powodu. Gorszy jest jednak inny rodzaj zatruwania. Atmosferę truje także nienawiść, kłamstwo. PiS wprowadza w polskie życie polityczne brud, zawiść i podejrzenia. Siedlisko tego brudu i duchoty jest tutaj, na Nowogrodzkiej w Warszawie. Dlatego Nowoczesna przyszła tu, żeby symbolicznie posprzątać. – powiedział Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej.

Członkowie Nowoczesnej oraz Młodzi Nowocześni zaapelowali o troskę o otoczenie zewnętrzne oraz o atmosferę międzyludzką, która również jest elementem ekosystemu, w którym codziennie żyjemy.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE