Zacznijmy już teraz sprzątać po PiS-ie – happening Nowoczesnej

W Międzynarodowym Dniu Ziemi Nowoczesna Warszawa zorganizowała przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości happening „Zacznijmy już teraz sprzątać po PiS-ie”.

To dzień troski o ziemię, o nasze otoczenie. Motywem Dnia Ziemi w tym roku jest czystość powietrza. To okazja, żeby zwrócić uwagę na zanieczyszczenie miast, Warszawy czy Krakowa oraz błędną politykę PiSu w zakresie energetyki. Odwrót od energetyki odnawialnej, walka z wiatrakami i panelami słonecznymi, postawienie na węgiel będzie skutkowało pogorszeniem atmosfery w polskich miastach, które już cierpią z tego powodu. Gorszy jest jednak inny rodzaj zatruwania. Atmosferę truje także nienawiść, kłamstwo. PiS wprowadza w polskie życie polityczne brud, zawiść i podejrzenia. Siedlisko tego brudu i duchoty jest tutaj, na Nowogrodzkiej w Warszawie. Dlatego Nowoczesna przyszła tu, żeby symbolicznie posprzątać. – powiedział Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej.

Członkowie Nowoczesnej oraz Młodzi Nowocześni zaapelowali o troskę o otoczenie zewnętrzne oraz o atmosferę międzyludzką, która również jest elementem ekosystemu, w którym codziennie żyjemy.