Żądamy odwołania Marka Kuchcińskiego ze stanowiska Marszałka Sejmu!

Wspólną konferencję prasową zorganizowali dzisiaj liderzy Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz PSLu. Takie konferencje mają miejsce tylko wtedy, kiedy mamy coś bardzo ważnego do przekazania . Wszyscy zapowiadaliśmy wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego po tym co się zdarzyło wczoraj podczas głosowań. Solidarnie składamy podpisy pod tym wnioskiem. Osobą którą wspólnie rekomendujemy na stanowisko marszałka Sejmu jest pani poseł Małgorzata Kidawa-Błońska.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zabierając głos oznajmiła, że to co się dzieje w polskim parlamentaryzmie to już nawet nie jest agonia, tylko śmierć parlamentaryzmu. Mamy standardy białoruskie. Karanie posłów, odbieranie im głosu, niemożność zgłaszania wniosków formalnych, niemożność zadawania pytań. Marszałek Kuchciński posuwa się coraz dalej w niszczeniu resztek polskiego parlamentaryzmu. PiS uważa, że Sejm nie jest odpowiednim miejscem na debatę, dyskusję.

Próby nakładania kar finansowych nie wystraszą opozycji. Nie rozumiem Kary finansowej dla poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz za próbę zgłoszenia wniosku formalnego i uzasadnienia go. Nie użyła ona obraźliwych słów, nie utrudniała prowadzenia obrad. Powagę Sejmu wielokrotnie naruszał za to marszałek Kuchciński. Nie potrafi prowadzić obrad, potrafi tylko wyłączyć mikrofon i nałożyć karę finansową. – powiedział na konferencji Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jasno deklarujemy, że będziemy solidarnie wspierać tych posłów, którzy mają odwagę i solidarnie nie pozwolimy zakneblować ust opozycji.
#KuchcińskiDoDymisji

Załączamy wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu Wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu (245 pobrań)