Zembaczyński o Konwencji PiS: Hasło tej konwencji powinno brzmieć – miliony dla swojaków, a grosze dla Polaków.

16/04/2018

Przedstawiciele Nowoczesnej na konferencji prasowej w Sejmie podsumowali zapowiedzi rządu Premiera Morawieckiego zaprezentowane na sobotniej Konwencji. Zdaniem Nowoczesnej te propozycje to wydmuszka, chwyt propagandowy, który ma pokazać Polakom, że znowu coś dajemy.

Wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński porównał weekendową konwencję PiS do populistycznej szalupy ratunkowej, mającej na celu doholować do wyborów zdruzgotany wizerunek PiS. – Można to podsumować słowami: plus plusa plusem poganiał. Hasło tej konwencji powinno brzmieć – miliony dla swojaków, a grosze dla Polaków. – mówił poseł Zembaczyński.

Odnosząc się do prześladowań polityków opozycji kontynuował – Realnym problemem państwa to konieczność rozerwania politycznych więzi prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, tak, by żadne aresztowanie polityka nie było okazją do dywagacji czy to polityczna robótka.

Bezpośrednio do pomysłu obniżenia CIT dla mikrofirm proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość odniósł się Mateusz Sabat – Popieramy obniżanie podatków, ale zwróćmy uwagę, że większość mikrofirm, bo ponad 3 mln to jednoosobowe działalności gospodarcze, a rozwiązanie Morawieckiego obejmie mniejszość mikrofirm, około 400 tysięcy podmiotów. 3 mln firm nie będą miały obniżonego podatku. – argumentował.

Z jednej strony części podmiotów może to pomóc wyjść z szarej strefy, natomiast wielu przedsiębiorców, którzy będą płacić taki ZUS będzie miało problem z wysokością emerytury. Mali przedsiębiorcy będą wpłacać biedaZUS i będą mieli wypłacane biedaemerytury. – mówił Sabat komentując pomysł wprowadzenia ryczatłowego rozliczania ZUS dla mikrofirm.

Krytycznie do propozycji przedstawionych przez Premiera Morawieckiego odniósł się także Paweł Rabiej – To nie jest żadna wielka piątka. To jest efekt paniki, efekt przypadkowego wzięcia kilku propozycji które były na stole. PiS po wzięciu nagród usiłuje przywrócić wrażenie, że jest partią aktywną, partią uczciwą. Raz utraconą uczciwość przywrócić jednak trudno. – przekonywał.

Jak przekonuje Rabiej Nowoczesna nie będzie brała udziału w tym festiwalu obietnic, gdyż od początku dąży do odpowiedzialnego podchodzenia do polityki. – Będziemy uważnie patrzeć temu rządowi na ręce. Będziemy z uporem maniaka wracali do tego, co napisaliśmy w swoim programie, programie Lepsza Polska. – mówił.

– PiS pokazał na tej konwencji, że nie potrafi rządzić, a potrafi uprawiać politykę wizerunkową. Mamy politykę „zamiast”. Zamiast bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży potrzebna jest reforma całej służby zdrowia. Zamiast obniżania CIT-u tam gdzie przyniesie to znikome korzyści, potrzebne jest obniżenie PIT-u i VAT-u. Realne rozwiązania są po naszej stronie. – podsumował Witold Zembaczyński.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE