Zapraszamy na marsz KOD i opozycji 7 maja o 13:00 w Warszawie

7 maja o 13:00 idziemy wszyscy na marsz KOD i opozycji w Warszawie. Weźmy flagi Polski i flagi UE, pokażmy, że „Jesteśmy i będziemy w Europie”. Na wydarzenie zapraszają posłowie Nowoczesnej.

Na członkostwie we wspólnocie państw Polska zyskała dużo. Szczególnie w 12 rocznicę naszej akcesji warto przypomnieć, że wsparcie otrzymali: przedsiębiorcy, gospodarstwa domowe, studenci i wiele innych grup społecznych i zawodowych.  Polska w 2014r. osiągnęła 2/3 średniego poziomu rozwoju gospodarczego UE. Po 10 latach obecności w UE, Polska wyprzedziła ekonomicznie Węgry, które w momencie wejścia do UE były od Polski zamożniejsze.

Co by było, gdybyśmy do UE nie weszli? Jeden przykład: Gdyby Polska nie przystąpiła do UE, wartość polskiego eksportu w 2013 r. byłaby mniejsza o 164 mld złotych (czyli o 25%). Całość eksportu w 2013 r. wynosiła 152,8 mld € – ok. 600 mld zł.

Badania opinii publicznej pokazują, że 89% z nas jest zwolennikami członkostwa Polski w UE. Dziś przychodzi nam udowodnić władzy, że we wspólnocie państw europejskich chcemy zostać – jesteśmy w niej i będziemy! Pokaż, że Ci zależy! Zobacz i udostępnij teraz film na Facebooku i spotkajmy się na marszu 7 maja w Warszawie!