Zapraszamy na marsz KOD i opozycji 7 maja o 13:00 w Warszawie

01/05/2016

[trx_video url=”https://youtu.be/ul5ubImYMmM” autoplay=”off” title=”off”]

7 maja o 13:00 idziemy wszyscy na marsz KOD i opozycji w Warszawie. Weźmy flagi Polski i flagi UE, pokażmy, że „Jesteśmy i będziemy w Europie”. Na wydarzenie zapraszają posłowie Nowoczesnej.

Na członkostwie we wspólnocie państw Polska zyskała dużo. Szczególnie w 12 rocznicę naszej akcesji warto przypomnieć, że wsparcie otrzymali: przedsiębiorcy, gospodarstwa domowe, studenci i wiele innych grup społecznych i zawodowych.  Polska w 2014r. osiągnęła 2/3 średniego poziomu rozwoju gospodarczego UE. Po 10 latach obecności w UE, Polska wyprzedziła ekonomicznie Węgry, które w momencie wejścia do UE były od Polski zamożniejsze.

Co by było, gdybyśmy do UE nie weszli? Jeden przykład: Gdyby Polska nie przystąpiła do UE, wartość polskiego eksportu w 2013 r. byłaby mniejsza o 164 mld złotych (czyli o 25%). Całość eksportu w 2013 r. wynosiła 152,8 mld € – ok. 600 mld zł.

Badania opinii publicznej pokazują, że 89% z nas jest zwolennikami członkostwa Polski w UE. Dziś przychodzi nam udowodnić władzy, że we wspólnocie państw europejskich chcemy zostać – jesteśmy w niej i będziemy! Pokaż, że Ci zależy! Zobacz i udostępnij teraz film na Facebooku i spotkajmy się na marszu 7 maja w Warszawie!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE