Zapraszamy wszystkich na wysłuchanie publiczne ws. niekonstytucyjnych ustaw o KRS i SN

Dochodzi obecnie właśnie do niespotykanej sytuacji w normalnych demokratycznych państwach – odmówiono organizacjom pozarządowym, ekspertom udziału w pracach komisji poświęconym zmianom w sądownictwie. Na salę obrad komisji nie mogli wejść przedstawiciele stowarzyszenia Wolne Sądy. To niedopuszczalne ograniczenie wpływu obywateli na uchwalanie prawa.

Niedopuszczenie organizacji pozarządowych do prac nad zmianami w sądownictwie przypomina sytuację, w której na przykład do prac nad reformą służby zdrowia nie dopuszczono by lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. To absurd groźny dla wszystkich.

Co więcej, dziś dowiedzieliśmy się również, że obecny obóz rządzący boi się zorganizować wysłuchanie obywatelskie ws.ustawy upartyjniajacej KRS i ustawy wymieniającej skład Sądu Najwyższego.

Dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkich obywateli i ekspertów na wysłuchanie publiczne, które zorganizujemy wspólnie przy udziale partii opozycyjnych i organizacji pozarządowych.

📆 1.12
🕙 10.00
🏛️ Sejm RP

Proszę o zgłaszanie chęci udziału w konsultacjach na adres:

[email protected]

Chcemy, aby wszyscy ludzie mogli dowiedzieć się dokładnie – co jest w tych ustawach i jakie skutki oraz zagrożenia niosą one dla praw i wolności każdego z nas – obywateli. Ludzie mają prawo wiedzieć jakie są koszty tych opracowanych zakulisowo projektów. I my wspólnie chcemy to umożliwić.