Zapraszamy wszystkich na wysłuchanie publiczne ws. niekonstytucyjnych ustaw o KRS i SN

29/11/2017

Dochodzi obecnie właśnie do niespotykanej sytuacji w normalnych demokratycznych państwach – odmówiono organizacjom pozarządowym, ekspertom udziału w pracach komisji poświęconym zmianom w sądownictwie. Na salę obrad komisji nie mogli wejść przedstawiciele stowarzyszenia Wolne Sądy. To niedopuszczalne ograniczenie wpływu obywateli na uchwalanie prawa.

Niedopuszczenie organizacji pozarządowych do prac nad zmianami w sądownictwie przypomina sytuację, w której na przykład do prac nad reformą służby zdrowia nie dopuszczono by lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. To absurd groźny dla wszystkich.

Co więcej, dziś dowiedzieliśmy się również, że obecny obóz rządzący boi się zorganizować wysłuchanie obywatelskie ws.ustawy upartyjniajacej KRS i ustawy wymieniającej skład Sądu Najwyższego.

Dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkich obywateli i ekspertów na wysłuchanie publiczne, które zorganizujemy wspólnie przy udziale partii opozycyjnych i organizacji pozarządowych.

📆 1.12
🕙 10.00
🏛️ Sejm RP

Proszę o zgłaszanie chęci udziału w konsultacjach na adres:

[email protected]

Chcemy, aby wszyscy ludzie mogli dowiedzieć się dokładnie – co jest w tych ustawach i jakie skutki oraz zagrożenia niosą one dla praw i wolności każdego z nas – obywateli. Ludzie mają prawo wiedzieć jakie są koszty tych opracowanych zakulisowo projektów. I my wspólnie chcemy to umożliwić.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE