2018 Rokiem Praw Kobiet!

07/12/2017

Z inicjatywy posłanki Nowoczesnej Elżbiety Stępień 28 listopada 2017  w Legnicy odbyła się konferencja z okazji obchodów Roku Praw Kobiet. Wykład rozpoczynający konferencję pt. „Nierówność płci,statystyki i wyniki badań” wygłosiła prof. Teresa Kupczyk z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Joanna Bronowicka (PSL), senatorka Dorota Czudowska (PiS), posłanka Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna), Katarzyna Lubiniecka-Różyło (Dolnośląski Kongres Kobiet), posłanka Aldona Młyńczak (PO) i Agnieszka Ścigaj (Ruch Kukiz’15) przyjęły zaproszenie posłanki Elżbiety Stępień do udziału w panelu dyskusyjnym pt. „Siła parasolek. Czy władza ma płeć” podczas konferencji „Dumni z Polek”.

Podczas panelu dyskutowano nie tylko o przeszłości i zbliżającej się 100 rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce  ale przede wszystkim o teraźniejszości i przyszłości. Panelistki zastanawiały się dlaczego jest wciąż tak mało kobiet w polityce i samorządzie. Jakie są bariery większej aktywności kobiet w życiu publicznym i zajmowania miejsca w organach różnego szczebla decydujących o ważnych kwestiach także dla kobiet i ich rodzin. Czy obecność kobiet w polityce ale także w biznesie, kulturze, nauce itd. na najwyższych stanowiskach oznacza inną, lepszą jakość rządzenia, przekłada się na pozytywne zmiany społeczne i lepsze wyniki ekonomiczne firm i o wielu innych kwestiach.

„Cieszę się, że prawa kobiet jednoczą, możemy rozmawiać o nich ponad podziałami, spierać się na argumenty nie emocje, słuchać opinii i poglądów z którymi się nie zgadzamy i dyskutować z nimi, w atmosferze szacunku i zrozumienia. To rzadkość w obecnej polityce. Tym większa moja wdzięczność dla koleżanek, które zechciały uczestniczyć w konferencji” podsumowała spotkanie Elżbieta Stępień, posłanka.

Podczas konferencji mowę motywacyjną „Ty jesteś ważna” wygłosiła Marta Kaim, wystąpił Teatr Ocelot a Fundacja Kognitiv  prowadziła akcję charytatywną „Banany dla Rushooka” wspierającą działalność centrum kształcenia kobiet prowadzonego w Ugandzie przez Polkę siostrę Angelikę.

Pełną relację z panelu i konferencji znajdziecie Państwo pod linkiem http://bit.ly/2joCeONNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE