Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego

19/07/2017

Kluby Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, posła Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas wieczornej debaty, która miała miejsce chwilę przed północą, dnia 18 lipca 2017 prezes Kaczyński wszedł na mównicę bez przewidzianego w Regulaminie Sejmu trybu i zaadresował poniższe słowa do posłów opozycji: „ (…) nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata! Niszczyliście go! Zamordowaliście go! Jesteście kanaliami!”.

Ponadto każdy poseł, który poczuł się zniesławiony przez te słowa wniesie prywatny akt oskarżenia przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. – Będzie to test na niezależność polskiej prokuratury. – powiedziała w Sejmie posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Poseł Jarosław Kaczyński nie może być traktowany jak szczególny obywatel, nie może on być nietykalny.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE