Piotrowicz do prokuratury

20/07/2017

Nowoczesna zapowiedziała złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Stanisława Piotrowicza podczas prac sejmowej Komisji Sprawiedliwości nad ustawą o Sądzie Najwyższym. – Wczorajsze posiedzenie komisji odbyło się niezgodnie z prawem. Prowadzący obrady poseł Piotrowicz uniemożliwił posłom przedstawiania poprawek i ich uzasadnienia – mówił w Sejmie poseł Ryszard  Petru, przewodniczący Nowoczesnej.

Przestępstwo posła Piotrowicza, na co wskazuje Nowoczesna, ma polegać na niedopełnieniu obowiązków przez osobę będącą  funkcjonariuszem publicznym.

Podczas Komisji Sprawiedliwości złamano polską konstytucję. Projekt nie przeszedł w Sejmie konstytucyjnie wymaganych trzech czytań – mówiła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Złamano też szereg przepisów Regulaminu Sejmu.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE