Nowoczesna: „Ciebie też to dotyczy”

23/07/2017

Nowoczesna zorganizowała w całej Polsce akcję informacyjną, której celem jest uświadamianie wszystkich obywateli, że przeprowadzona przez PiS w Sejmie ustawy o zmianie w systemie sadownictwa w Polsce będą dotyczyć wszystkich. „Wkrótce przed sądem wygra nie ten, kto ma rację, ale ten, kto ma lepsze poglądy polityczne” – brzmi główne hasło plakatów.

– Czy chcesz, aby alimenty dla samotnej matki zależały od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?

– Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeślim oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika dobrej zmiany?

– Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?

– Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub za wypadek komunikacyjny chcesz, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydał wyrok na podstawie Twoich preferencji politycznych?

– Jak skutecznie wyegzekwujesz dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?

– Czy adwokat będzie Cię skutecznie bronić w starciu z państwem, jeśli organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego może zniszczyć mu karierę?

Akcję prowadzą posłowie, politycy, działacze kół partyjnych w całej Polsce. Plakaty są drukowane i rozwieszane w publicznych miejscach, na słupach ogłoszeniowych, witrynach sklepowych, i w środkach komunikacji miejskiej.

Posłowie Nowoczesnej rozjechali się po Polsce, pojechali zwłaszcza do miast małych i powiatowych. Tam uczestniczą rzazem z mieszkańcami w organizowanych codziennie protestach i manifestacjach.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/07/PLAKAT-ciebie-też-to-dotyczy.pdf” title=”PLAKAT ciebie też to dotyczy”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE