Nowoczesna: „Ciebie też to dotyczy”

Nowoczesna zorganizowała w całej Polsce akcję informacyjną, której celem jest uświadamianie wszystkich obywateli, że przeprowadzona przez PiS w Sejmie ustawy o zmianie w systemie sadownictwa w Polsce będą dotyczyć wszystkich. „Wkrótce przed sądem wygra nie ten, kto ma rację, ale ten, kto ma lepsze poglądy polityczne” – brzmi główne hasło plakatów.

– Czy chcesz, aby alimenty dla samotnej matki zależały od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?

– Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeślim oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika dobrej zmiany?

– Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?

– Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub za wypadek komunikacyjny chcesz, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydał wyrok na podstawie Twoich preferencji politycznych?

– Jak skutecznie wyegzekwujesz dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?

– Czy adwokat będzie Cię skutecznie bronić w starciu z państwem, jeśli organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego może zniszczyć mu karierę?

Akcję prowadzą posłowie, politycy, działacze kół partyjnych w całej Polsce. Plakaty są drukowane i rozwieszane w publicznych miejscach, na słupach ogłoszeniowych, witrynach sklepowych, i w środkach komunikacji miejskiej.

Posłowie Nowoczesnej rozjechali się po Polsce, pojechali zwłaszcza do miast małych i powiatowych. Tam uczestniczą rzazem z mieszkańcami w organizowanych codziennie protestach i manifestacjach.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/07/PLAKAT-ciebie-też-to-dotyczy.pdf” title=”PLAKAT ciebie też to dotyczy”]