Partie opozycyjne tworzą wspólny zespół ds. reformy sądownictwa

25/07/2017

– Nowoczesna, PO i PSL, będą współpracować nad prawdziwą reformą wymiaru sprawiedliwości – zapowiedział w Sejmie (25.07) przewodniczący Ryszard Petru podczas wspólnej konferencji liderów trzech partii opozycyjnych.

Opozycja powołała wspólny zespół do spraw reformy sądownictwa. W jego skład weszli: Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), Borys Budka (PO), Krzysztof Paszyk (PSL). Do pracy nad reformą sądownictwa zostali zaproszeni także politycy innych partii i eksperci.

Według lidera Nowoczesnej prawdziwa reforma wymiaru sprawiedliwości to taka, która  obniży koszty, przyspieszy procesy i zinformatyzuje sądownictwo, która sprawi, że język sądów będzie zrozumiały dla zwykłego obywatela, a więcej spraw będzie rozstrzygało się poza sądami, przy pomocy mediacji.

Ryszard Petru zadeklarował, że w sprawach fundamentalnych, takich jak obrona konstytucji i walka o niezależność wymiaru sprawiedliwości Nowoczesna będzie współpracować ponad podziałami z innymi ugrupowaniami politycznymi.

Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że międzypartyjny Zespół zostanie skompletowany do końca wakacji, a jego pierwsze robocze posiedzenie odbędzie się we wrześniu.

Liderzy opozycji podziękowali wszystkim uczestnikom protestów, które odbyły się były w ostatnim tygodniu w wielu miastach w całej Polsce.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE