Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar zamachu w Nicei

15/07/2016

– Straszliwy atak terrorystyczny w Nicei przeprowadzony w dniu Święta Francji powoduje nasz głęboki smutek. Wyrażamy głębokie wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich ofiar zamachu w Nicei. Jesteśmy myślą z ich rodzinami, z mieszkańcami Nicei i całej Francji. Nasi Francuscy Przyjaciele, łączymy się z Wami w bólu – napisał lider Nowoczesnej Ryszard Petru w liście do Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce Pierre’a Buhlera.

Już po raz drugi złożyliśmy symbolicznie kwiaty przed Ambasadą Francji w Warszawie. To bardzo smutny i budzący ogromny sprzeciw dzień.

Z całą stanowczością potępiamy wczorajszy krwawy atak. Terroryzm jest zbrodnią przeciwko ludzkości, a zamachy – próbą uderzenia w naszą solidarność. Wartości bliskie każdemu Europejczykowi – wolność, równość i braterstwo – dziś bardziej niż kiedykolwiek wymagają ochrony i troski. Musimy wspólnie przeciwstawić im siłę, zdecydowanie i braterstwo, które pomogą pokonać terroryzm i strach.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE