Majówka to czas wypoczynku, ale to także okres, w którym obchodzimy wiele szczególnych dni i świąt. 1 maja to nie tylko święto pracy – w tym roku to także 19. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dziękujemy, że razem z nami świętowaliście poczucie przywiązania do europejskich wartości i europejskiej wspólnoty.
2 maja obchodzimy dzień flagi, a w tym roku jak zawsze byliśmy z Wami na ulicach i rozdawaliśmy tysiące flag Polkom i Polakom napotkanym na ulicach. Flaga to wyjątkowy symbol – biało czerwona, niebieska ze złotymi gwiazdami, a w obecnych, trudnych czasach, także niebiesko-złota, ukraińska – flagi towarzyszą nam codziennie. Drugiego maja pokazaliśmy przywiązanie do tej specjalnej, narodowej.
3 maja to święto polskiego konstytucjonalizmu, kiedy upamiętniamy uchwaloną 232 lata temu Konstytucję Rzeczypospolitej, jedną z pierwszych w Europie i na świecie. Chociaż Polska zniknęła wkrótce później z mapy, duch demokratyzmu i konstytucjonalizmu przetrwał. Osiem lat nieporadnych rządów zakompleksionych autokratów z PiS nie zdoła zniszczyć 232 lat tradycji, na której zbudowana jest współczesna, nowoczesna Polska.
Nieco po majówce, ale nadal w majówkowym nastroju, bo 9 maja, obchodziliśmy Dzień Europy. W tym roku świętowaliśmy go w 73. rocznicę prezentacji Planu Schumana, który dał początek „babci” współczesnej UE – Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali. 73 lata temu na nowo narodziła się idea europejskiej wspólnotowości, która nie osłabła po dziś dzień. Niech żyje Europa!