Adam Szłapka: Antonii Macierewicz powinien zostać odwołany jeszcze dziś

21/04/2017

– Misiewicz odszedł,  Berczyński odszedł, ale tak naprawdę  jeszcze dziś powinien odejść Antonii Macierewicz.  Bo to on jest największym problemem polskiego bezpieczeństwa i polskiej armii. Powinien zostać zdymisjonowany natychmiast. – powiedział w Sejmie sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka.

– Przypadek Bartłomieja Misiewicza symbolizował nepotyzm i zawłaszczanie państwa przez partyjniaków. Dobrze, że Misiewicz odszedł. Natomiast przypadek Berczyńskiego pokazuje, że minister Macierewicz otoczył się ludźmi groźnymi. Bo jeżeli osoba nieposiadająca kompetencji i uprawnień zajmuje się przetargiem na Caracale, to tę sprawę powinno gruntownie zgadać kilka służb państwowych, a szczególnie prokuratura. Ale to nadal nie wszystko. Pan Berczyński powinien zostać prześwietlony przez służby kontrwywiadowcze, przez ABW i CBA. Bo jeśli prawdą jest, to pan Berczyński zablokował przetarg na Caracale to musiał mieć jakieś motywy. Te motywy mogą być albo korupcyjne, i to wątek do zbadania dla CBA, albo może to być inspiracja zewnętrzna. I temu powinna przyjrzeć się ABW. – powiedział poseł Szłapka.

– Kiedy dziś dowiedzieliśmy się, że pani premier Szydło będzie wygłaszać oświadczenie, liczyliśmy na to, że ogłosi iż minister Macierewicz odchodzi. Bo każdy dzień ministra obecności Macierewicza w tym rządzie szkodzi Polsce i powoduje ogromne straty w polskiej armii. Straty, który będzie trudno odwrócić.  Musi być taki moment, gdy powiemy stop tym szaleństwom – dodała Katarzyna Lubnauer i zwróciła uwagę na to, że zarówno premier Szydło, jak i prezydent Duda są wobec Antoniego Macierewicza zupełnie bezbronni. – Premier w duchu odpowiedzialności za państwo powinna go usunąć z rządu. Nie robi tego, czegoś się boi. A prezydent Duda pisze do niego listy, a minister nie odpowiada. Lekceważy prezydenta. Oboje nie sprawdzają się na swoich funkcjach, góruje nad nimi minister Macierewicz. – podsumowała Katarzyna Lubnauer.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE