Ryszard Petru z komentarzem po pierwszej turze wyborów we Francji: Mam nadzieję, że wygra nurt europejski

24/04/2017

Wynik pierwszej tury wyborów we Francji pokazuje, że w drugiej będzie starcie europejskiego antyputinowskiego nurtu ze skrajnym nacjonalizmem, opartym na złych emocjach i nienawiści. Mam nadzieję, że wygra nurt europejski. To po wyborach w Holandii, gdzie też bazowano na negatywnych nastrojach, będzie wyraźny sygnał, w jakim kierunku zmierza Europa. Ponadto będzie to sygnał również dla Polski i rządzących, którzy bazują na podobnych antyeuropejskich emocjach, nienawiści dla imigrantów i dla tych, którzy chcą zlikwidować drugą turę w wyborach. Przykład Francji pokazuje, jak ważną rolę odgrywa druga tura wyborcza. – mówił przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru na konferencji prasowej w Brukseli w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r..NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE