Wizyta Ryszarda Petru w Brukseli

25/04/2017

Wczoraj lider Nowoczesnej spotkał się z Margrethe Vestager – komisarz ds. konkurencji w Komisji Europejskiej, z którą rozmawiał o przyszłości UE po Brexicie i o optymistycznych wieściach płynących z Francji po I turze wyborów i  z Verą Jourovą – komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci o prawach kobiet w Polsce. Wieczorem Ryszard Petru spotkał się z  z sympatykami Nowoczesnej w Brukseli.

Dzisiaj odbyło spotkanie z Guy Verhofstadtem i Hansem Van Baalenem oraz z Pavlem Telička – wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Po południu szef Nowoczesnej będzie rozmawiać jeszcze z Jeanem Arthuisem, przewodniczącym komisji budżetowej w Parlamencie Europejskim oraz z Fransem Timmermansem, pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE