Katarzyna Lubnauer przewodniczącą Klubu Poselskiego Nowoczesnej, Ryszard Petru szefem partii

26/04/2017

Ryszard Petru zajmie się strategią partii i wyborami samorządowymi. Katarzyna Lubnauer skupi się na bieżących pracach Klubu Poselskiego.

Nowoczesna jest Polsce potrzebna. Jesteśmy racjonalnym głosem na polskiej scenie politycznej. Proponujemy podział obowiązków, nowy dynamizm i z nową werwą. Rozdzielamy kompetencje, to efekt mojego udziału w spadkach sondażowych. Jesteśmy jedną z najbardziej aktywnych partii w Sejmie. – mówił Ryszard Petru w Sejmie w środę 26 kwietnia.

Katarzyna Lubnauer podziękowała za zaufanie i stwierdziła, że Nowoczesna potrzebuje nowego otwarcia. – Zadania szefa partii i klubu były często trudne do połączenia. Liczę, że podział kompetencji pozytywnie wpłynie na ocenę działalności partii. Pomyślimy nad zmianami w składach komisji sejmowych, nad personalną odpowiedzialnością za poszczególne obszary tematyczne. Będziemy szybciej reagowali na bieżące wydarzenia.

Niebawem Klub Poselski Nowoczesnej dokona wyboru nowego prezydium.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE