Adam Szłapka: Premier powinna natychmiast zdymisjonować ministra Waszczykowskiego

24/01/2017

Według Nowoczesnej premier Beata Szydło w interesie bezpieczeństwa Polski  powinna w trybie natychmiastowym zdymisjonować ministra Waszczykowskiego. Powinna to uczynić tylko dlatego, że szef MSZ okazał się w całym minionym roku nieudolny i kompromitował Polskę swoimi poczynaniami, ale przede wszystkim dlatego, że swoim działaniem zagraża bezpieczeństwu naszego kraju. Odnosi się to do upublicznienia materiałów, które nie powinny dostać się w ręce służb innych krajów.

Do niedawna mogliśmy powiedzieć o ministrze Waszczykowski, że nie ma żadnego pomysłu na polską politykę zagraniczną a jego nieudolne  działania tylko kompromitują Polskę i prowadzą do osłabienia wizerunku naszego państwa na arenie międzynarodowej – mówił podczas dzisiejszej konferencji poseł Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej i dodał  – Dziś możemy do negatywnej oceny ministra Waszczykowskiego dodać,  że staje się on groźny dla naszego bezpieczeństwa.

Według  Szłapki, poprzez swoją małostkowość  i zawiść  min. Waszczykowski opublikował na stronie MSZ  notatkę, która ma być aktem oskarżenia wobec poprzedniej ekipy rządzącej.  Ujawniając dotychczas zastrzeżoną notatkę,  minister chciał udowadniać, że w MSZ za czasów PO panował chaos i ferment intelektualny. Natomiast poprzez publikację tego materiału szaf polskiego MSZ pokazał Rosji i innym krajom, jaki jest sposób myślenia i analizy w polskim resorcie spraw zagranicznych. Takie działanie jest osłabianiem polskiego MSZ i wystawianie na atak przez obce służby.

Przez swoje działanie min. Waszczykowski pokazał, że nie dorósł do pełnienia takiego stanowiska jakim jest bycie szefem MSZ. Przedkłada on swój interes osobisty nad interes państwa.  – mówił Adam Szłapka.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE