Adam Szłapka: W czyim interesie działa minister Antoni Macierewicz?

05/04/2017

W czyim interesie działa minister obrony narodowej Antoni Macierewicz? Z takim pytaniem zwrócił się dziś w Sejmie do Jarosława Kaczyńskiego sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka. – Mamy dziś w prasie informacje, że nawet MI6, brytyjski wywiad, podważa wiarygodność Polski – powiedział poseł Szłapka.

„Polityka” cytuje dziś fragment raportu brytyjskiego wywiadu napisanego po tym, jak w grudniu 2015 roku Bartłomiej Misiewicz wszedł do warszawskiej siedziby i przejął Centrum Europejskiego Kontrwywiadu NATO.

„Efektem obecnych czystek przeprowadzanych przez polskie władze są masowe próby infiltracji ze strony rosyjskich służb, kto re chcą umieścić jak najwięcej swych ludzi w polskiej administracji. Polska przestaje być sojusznikiem w obliczu wyzwań ze strony Rosji i staje się zagrożeniem dla całej naszej wspólnoty”  – czytamy w tygodniku. – Dziś do Centrum Europejskiego Kontrwywiadu Amerykanie nie chcą delegować żadnego oficera. Słyszymy dziś także o kolejnych odejściach oficerów z GROM-u – wyliczał poseł Szłapka i powtórzył, że szef resortu obrony nie zajmuje się modernizacją polskiej armii, niszczy ją i naraża bezpieczeństwo Polaków.

– O powadze sytuacji świadczy fakt, że nawet prezydent Duda, który milczał w tych tematach bardzo długo, teraz się w sprawy obronności zaangażował  – powiedział w Sejmie Adam Szłapka. Nawiązał z w ten sposób do dzisiejszego listu szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który w imieniu prezydenta RP, zwrócił się do Antoniego Macierewicza o „stosowne wyjaśnienia” w sprawie działań wobec oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

– Panie Prezydencie, jest pan zwierzchnikiem sil zbrojnych, jest pan osobą konstytucyjnie za tę kwestię odpowiedzialną. Proszę się wywiązywać ze swoich obowiązków, proszę pisać listy do ministra Macierewicza i domagać się wyjaśnień od człowieka, który jest szkodnikiem w polskiej armii. Polityka epistolarna nie jest problemem. Problemem jest to, że Antoni Macierewicz konsekwentnie topi zdolności bojowe polskiej armii i powinien jak najszybciej zostać odwołany  – podsumował Adam Szłapka.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE