CHCEMY PRZEKONAĆ PREZYDENTA DO SZEROKICH KONSULTACJI

13/09/2017

– Idziemy sceptyczni na spotkanie dotyczące ustaw w sprawie Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Chcemy przekonać pana prezydenta do prawdziwych, szerokich konsultacji – powiedział w Sejmie, przed spotkaniem w pałacu prezydenckim Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.

Przewodniczący Nowoczesnej podkreślił, że prawdziwe konsultacje nie mogę się odbywać bez materiałów i projektów ustaw. Tymczasem politycy Nowoczesnej nie otrzymali, żadnych dokumentów przed dzisiejszym spotkaniem.

Według Nowoczesnej, ważne jest jak usprawnić działania sądów, a nie jak je upolitycznić. A można je usprawnić przez powszechną cyfryzację i odciążenie sądów ze wszystkiego co nie związane z orzekaniem. – Mamy poważne obawy, że podobnie jak w przypadku ustawy sądach powszechnych, politycy obozu PiS będą chcieli położyć polityczna łapę na wymiarze sprawiedliwości – dodał Petru.

 

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE