Nowoczesna składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa #aferabillboardowa

13/09/2017

– Już nawet politycy PiS mówią, że sposób organizacji i finansowania rządowej kampanii billboardowej to jest wielka afera i skandal – mówił dzisiaj w Sejmie poseł Adam Szłapka. – Mamy podejrzenie, że członkowie zarządów spółek skarbu państwa, którzy pracują jednocześnie w organach Polskiej Fundacji Narodowej działają na szkodę tych spółek.

Nowoczesna złożyła do prokuratury kolejne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Rady Fundacji, będących jednocześnie członkami zarządów spółek skarbu państwa, polegającego na umyślnym działaniu na szkodę kierowanych przez siebie spółek.

Przypomnijmy, że Nowoczesna złożyła już doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia polegającego na finansowaniu kampanii partyjnej z pieniędzy spółek skarbu państwa, zawiadomienie do NIK i PKW.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/09/zawiadomienie13.09.pdf”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE