Doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez posła Jarosława Kaczyńskiego

12/08/2016

Nowoczesna składa do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Posła Jarosława Kaczyńskiego. Uzurpuje on sobie władzę nad  rządem, Sejmem, Senatem, i Prezydentem. Konstytucyjnym organom władzy państwowej nakazuje, wskazuje i zakazuje.  To podżeganie do łamania prawa i sprawstwo kierownicze. [transmisja Periscope]

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie Nowoczesna przedstawiła opinię na temat szokującego i skrajnego ignorowania prawa przez posła Jarosława Kaczyńskiego.

– Szokujące jest skrajne ignorowanie prawa przez jedna osobę w państwie. Tą osobą jest poseł Jarosław Kaczyński – mówiła dzisiaj podczas konferencji posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, członek zarządu Nowoczesnej.

W przeciągu ostatnich dwóch tygodni poseł Jarosław Kaczyński trzykrotnie działał wbrew prawu:

  • NAKAZAŁ Radzie Mediów Narodowych cofnięcie decyzji w sprawie byłego prezesa TVP – Jacka Kurskiego.
  • WSKAZAŁ palcem władzom samorządowym, gdzie powinny zostać postawione pomniki smoleńskie.
  • ZABRONIŁ rządowi publikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Tak działa uzurpator. To podżeganie rządu do łamania prawa i sprawstwo kierownicze.

W Polsce powstał groźny, poza-konstytucyjny układ władzy. Sworzniem tego układu jest Jarosław Kaczyński – mówił podczas konferencji Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej. – Oznacza to, że Sejm, prezydent i premier oraz ministrowie faktycznie podlegają woli osoby, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności. To jest dziś najważniejszy problem w polskim państwie, problem bezprawnej władzy, bezprawia władzy.

Zdaniem władz Nowoczesnej państwo nie może być w takich sytuacjach bezradne. Musi umieć przeciwstawić się uzurpatorowi. Jarosław Kaczyński musi ponieść tego konsekwencje. Po pierwsze, Nowoczesna złoży doniesienie do prokuratury o podżeganie przez Jarosława Kaczyńskiego rządu do łamania prawa, przez niepublikowanie wyroku.

Po drugie, będziemy monitorować wszystkie działania posła Jarosława Kaczyńskiego, każdy jego nacisk na rząd, ministrów i urzędników. W przyszłości PiS nie uniknie odpowiedzialności za łamanie prawa.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE