DRZWI OTWARTE DLA UKRAINY. Obywatelskie wsparcie dla Ukrainek i Ukraińców potrzebujących pomocy.

24/02/2022
274216284_500253691658609_7655399286012396028_n

Po agresji Putina na Ukrainę, Polki i Polacy masowo deklarują chęć pomocy i wsparcia. Wielu z nas zadaje sobie pytanie „jak mogę pomóc, jak wesprzeć Ukrainki i Ukraińców w Ukrainie i tych którzy trafią do Polski”. Włączamy się w tę sieć wsparcia.

Nie wiemy jeszcze, jakie będą skutki bezprecedensowej agresji Rosji na Ukrainę. Wiemy natomiast, że wiele osób może stracić swój dom i swoich najbliższych.

Niedługo mogą być już potrzebne konkretne formy pomocy humanitarnej. Dlatego tworzymy ogólnopolską bazę „Drzwi otwarte dla Ukrainy”. To baza osób, które będą chciały i mogły pomóc, gdy sytuacja u naszych sąsiadów będzie się pogarszać i w Polsce znajdą się uchodźcy z Ukrainy.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza z informacjami ile osób możecie przyjąć, od kiedy, na jak długo i w jakim mieście, miasteczku, wsi oraz jak inaczej jeszcze możecie pomóc. Pozwoli to zarówno samorządom, jak i organizacjom pozarządowym sięgnąć po pomoc obywatelską, jeśli będzie taka potrzeba.

Zadeklarujmy już dziś możliwość obywatelskiego wsparcia: przyjęcia pod swój dach osób, które będą musiały uciec z terenów objętych działaniami wojennymi, wsparcia finansowego, rzeczowego, wolontariatu, innych form pomocy. Bądźmy solidarni, bo tej solidarności potrzebują dziś nasi sąsiedzi.

Link do formularza: https://forms.gle/f1ajRP7yaHCHhtwf8

Informacje o zbieraniu danych osobowych. Klauzula-informacyjna-pomoc_uchodźcomNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE