DRZWI OTWARTE DLA UKRAINY. Obywatelskie wsparcie dla Ukrainek i Ukraińców potrzebujących pomocy.

DRZWI OTWARTE DLA UKRAINY. Obywatelskie wsparcie dla Ukrainek i Ukraińców potrzebujących pomocy.

Po agresji Putina na Ukrainę, Polki i Polacy masowo deklarują chęć pomocy i wsparcia. Wielu z nas zadaje sobie pytanie „jak mogę pomóc, jak wesprzeć Ukrainki i Ukraińców w Ukrainie i tych którzy trafią do Polski”. Włączamy się w tę sieć wsparcia.

Nie wiemy jeszcze, jakie będą skutki bezprecedensowej agresji Rosji na Ukrainę. Wiemy natomiast, że wiele osób może stracić swój dom i swoich najbliższych.

Niedługo mogą być już potrzebne konkretne formy pomocy humanitarnej. Dlatego tworzymy ogólnopolską bazę „Drzwi otwarte dla Ukrainy”. To baza osób, które będą chciały i mogły pomóc, gdy sytuacja u naszych sąsiadów będzie się pogarszać i w Polsce znajdą się uchodźcy z Ukrainy.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza z informacjami ile osób możecie przyjąć, od kiedy, na jak długo i w jakim mieście, miasteczku, wsi oraz jak inaczej jeszcze możecie pomóc. Pozwoli to zarówno samorządom, jak i organizacjom pozarządowym sięgnąć po pomoc obywatelską, jeśli będzie taka potrzeba.

Zadeklarujmy już dziś możliwość obywatelskiego wsparcia: przyjęcia pod swój dach osób, które będą musiały uciec z terenów objętych działaniami wojennymi, wsparcia finansowego, rzeczowego, wolontariatu, innych form pomocy. Bądźmy solidarni, bo tej solidarności potrzebują dziś nasi sąsiedzi.

Link do formularza: https://forms.gle/f1ajRP7yaHCHhtwf8

Informacje o zbieraniu danych osobowych. Klauzula-informacyjna-pomoc_uchodźcom