Dziś wchodzi w życie ustawa o IPN. Czy PiS będzie udawał, że tej ustawy nie ma?

Dziś wchodzi w życie szkodliwa ustawa o IPNie. Kryzys dyplomatyczny na linii Polska – Izrael możemy obserwować już od kilkunastu dni. Niestety, główny odpowiedziany za szkodliwą ustawę o IPN Patryk Jaki schował się i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje działania.

Chciałabym z tego miejsca zagwarantować, że jeżeli jakikolwiek artysta lub twórca będzie ścigany, ponieważ według Prawa i Sprawiedliwości złamał prawo, ja będę tego artysty broniła– zadeklarowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Poseł Adam Szłapka powiedział również w Sejmie, że wzmocnienie w relacjach historycznych upolitycznionego prokuratora zawsze będzie prowadziło do złych rozwiązań. Dodał, że zgodnie z obowiązującym prawem ta ustawa obowiązuje, nie można jej zamrozić jak twierdzą niektórzy politycy PiS.

Z tego powodu jako Nowoczesna deklarujemy, że do czasu kiedy zostanie przywrócony poprzedni stan prawny, będziemy składali do prokuratury doniesienia za każdym razem, kiedy politycy PiS będą próbowali zakłamywać historię.

-Stanowisko Nowoczesnej w tej sprawie jest jednoznaczne. Tej ustawy nie da się poprawić, ta ustawa po prostu zła, nie można zastosować jakiejkolwiek nowelizacji. Trzeba przywrócić poprzedni stan prawny!- Podsumował poseł Adam Szłapka.