Ewa Lieder: PiS i Ministerstwo Środowiska dostało 30 dni na to, by zapobiec wycince drzew

Komisja Europejska przeszła do drugiego etapu procedury przesądowej przeciwko polskiemu rządowi ws. Puszczy Białowieskiej. Okazuje się, że minister J. Szyszko nie przekonał nikogo do swoich racji. Sprawę skomentowali posłowie Nowoczesnej Ewa Lieder i Mirosław Suchoń.

Rząd PiS i Ministerstwo Środowiska dostało 30 dni na to, by się opamiętać, by zrezygnować z wycinki drzew. To ostatnie ostrzeżenie dla ministra Jana Szyszko. Puszcza Białowieska to nasz skarb narodowy, powinniśmy go chronić. Tymczasem mamy tylko ministerialny chaos. – powiedziała w Sejmie w piątek posłanka E. Lieder.

Posłanka podkreśliła, że Puszcza Białowieska to skarb narodowy a dalsze kroki będą oznaczać, że miliony polskich podatników zapłacą miliony euro.

Wczoraj w Senacie procedowano ustawę nt. wycinki drzew. PiS zignorowało wszystkie rady ekspertów, ruchów miejskich. Udało się wprowadzić tylko jedną poprawkę. To oznacza, że drzewa w miastach wciąż są wycinane! – mówiła E. Lieder.

Problemy wokół Puszczy Białowieskiej to uderzenie w małych przedsiębiorców operujących tamże. Niech minister Szyszko przywróci normalne funkcjonowanie branży turystycznej w okolicy Białowieży. – zaapelował poseł Mirosław Suchoń.