Gasiuk-Pihowicz: uruchamiamy specjalny adres mailowy, pod którym każdy może zgłaszać zachowania antysemickie.

06/02/2018

Wszyscy chcemy, żeby krzywdzące dla naszego kraju określenie „polskie obozy” zostało wyeliminowane z debaty publicznej. Jednak działania obecnego rządu doprowadziły do tego, że to niesprawiedliwe określenie pojawiło się we wszystkich światowych mediach. Jednocześnie od kilkunastu dni przez Polskę przetacza się niespotykana fala mowy nienawiści o charakterze antysemickim. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu to polityka PiS i ciche przyzwolenie na zachowania ksenofobiczne doprowadziła do tej eksplozji mowy nienawiści. – mówiła na konferencji prasowej w Sejmie Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Ochrona dobrego imienia naszego kraju polega na stanowczym sprzeciwie wobec zachowań antysemickich. Każde słowa w debacie publicznej, każdy wpis w mediach społecznościowych, każdy tekst który ma charakter antysemicki szkodzi Polsce. Dziś zgłaszamy wniosek do KRRiT o ukaranie TVP m.in. za liczne treści noszące znamiona antysemicki – zapowiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

➡➡➡  Wniosek do KRRiT do pobrania: [download id=”13185″]

Przewodnicząca Klubu Poselskiego tłumaczyła także, że podstawą wniosku do KRRiT są także  publikowane w TVP komentarze, które nosiły znamiona naruszenia art. 257 kodeksu karnego – publicznego znieważania grupy z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej i wyznaniowej. – Dzisiaj jest to test dla Prokuratury – Czy prokuratura stanie w szeregu obrońców dobrego imienia Polski i będzie ścigała antysemickie wypowiedz i komentarze. Czy będzie udawała, że nie ma problemu? – pytała Gasiuk-Pihowicz.

Uruchomiliśmy specjalny adres mailowy, na który każdy, komu leży na sercu dobre imię Polski, będzie mógł zgłaszać przykłady mowy nienawiści szczególnie te o charakterze antysemickim.

➡➡➡ [email protected]

Sekretarz Generalny Nowoczesnej Adam Szłapka stwierdził, że klimat wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwości jest raczej na stanowisku, żeby nie wetować tej ustawy. – Mając na względzie dobre relacje między Polską a Izraelem, między Polską a pozostałymi krajami, rzeczywiście rozważenie zawetowania powinno być potraktowane bardzo, bardzo poważnie, przy szerokim poparciu partii, które są w polskim parlamencie. – kontynuował Szłapka.

– Musimy wszyscy zdać sobie sprawę, że dziś obrona dobrego imienia Polski, że obrona przed używaniem tego krzywdzącego dla naszego kraju sformułowania „polskie obozy” wymaga zdecydowanej walki ze wszelkimi przejawami antysemityzmu i rasizmu. Dlatego wzywamy  polityków PiS i wszystkie instytucje rządowe o zdecydowaną obronę wizerunku. – apelowała Gasiuk-Pihowiczc

– To jest kolejny dobry moment na to żeby zapytać po co nam jest Polska Fundacja Narodowa to jej zadaniem powinno być dbanie o dobre imię Polski po za jej granicami, w tym także reagować na antysemickie zachowania. Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej powinien rozliczyć się ze swoich działań i ponieść konsekwencję. – podsumował Szłapka

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE