Jak PiS okrada samorządy: 100 milionów mniej dla Bydgoszczy!

13/11/2019
50464642_363405491123551_1626753918883069952_o

Bydgoska radna, Joanna Czerska-Thomas (.Nowoczesna) alarmuje: drastyczne zmiany podatkowe wprowadzane przez PiS wymierzone są przede wszystkim w samorządy i uzależniają mniejsze ośrodki od dobrej lub złej woli rządu! 

Bydgoski ratusz wyliczył, że na rządowych projektach straci przeszło 100 milionów złotych. Na liście zagrożonych inwestycji znajdują się przez to: nowy basen miejski na Miedzyniu, przebudowy głównych ulic, czy rozbudowa trasy tramwajowej Bydgoszcz-Fordon.

Istnieją jeszcze programy wykluczające miasto z możliwości dofinansowania. To np. program Mosty dla Regionów. Z tego programu szeroko reklamowanego przez rząd wykluczone są miasta na prawach powiatu, w tym i Bydgoszcz.

Radna Czerska-Thomas wylicza, że za odebrane miastu pieniądze można wybudować np. 4374 nowych, oświetlonych przejść dla pieszych, 200 tramwajowych przystanków wiedeńskich czy 5 miejskich basenów. Ale, jak widać, Bydgoszczy te pieniądze się po prostu nie należały…



NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE