Trzymajcie się za portfele! Nowoczesna przeciwko likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS!

14/11/2019
viber_image_2019-11-14_10-43-57

W środę posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy likwidujący od 2020 r. górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe – tzw. 30-krotności ZUS. Według PiSu ma to przynieść dodatkowy wzrost wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Według ekonomistów, projekt zaszkodzi ponad 400 tysiącom pracowników zatrudnionych na umowie o pracę.

 – PiS w panice szuka pieniędzy do przyszłorocznego budżetu i wprowadza, drogą poselską, ustawę systemową, dla systemu ubezpieczeń społecznych. Nie możemy na to pozwolić bez oceny skutków regulacji w dłuższym okresie – mówi Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. Jak dodała, posłowie PO-KO jeszcze w czwartek zwrócą się z wnioskiem do przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych Henryka Kowalczyka o zwołanie specjalnego posiedzenia tejże komisji w tej sprawie.

– Oczekujemy również od premiera Gowina spełnienia jego obietnicy wyborczej. Niemal każdego dnia podkreślał, że zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS nie będzie – podkreśliła Hennig-Kloska.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE