Jak PiS pogrzebał Konstytucję

22/12/2015

Jak PiS pogrzebał Konstytucję?
Szybko…
Arogancko.
Bez skrupułów.
Na oczach nas wszystkich.

38 mln Polaków jest zakładnikami ambicji jednego posła, który chce być większy niż kiedykolwiek będzie.

Brak okresu vacatio legis w ustawie o Trybunale spowoduje, że niekonstytucyjna, naruszająca podstawowe zasady demokracji ustawa nie ma szansy na rozpatrzenie jej konstytucyjności. Od teraz mamy sędziów zależnych od posłów i Prezydenta.

PiS bardzo się śpieszy.
Wkrótce przekonamy się, do jakich celów było potrzebne odebranie niezależności Trybunału Konstytucyjnego.
Może to być (pod pozorem tzw. ustawy antyterrorystycznej) próba inwigilacji internetu, ograniczenie wolności mediów i zgromadzeń.

Mam gorący apel do Sędziów Trybunału.

Zgodnie z sugestią prof. Zolla (byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego) możecie szanowni Sędziowie zlekceważyć ten cyrk, który odbywa się w Sejmie i dalej orzekać.
Na dotychczasowych zasadach, zgodnie z Konstytucją.
Wiąże Was Konstytucja, a nie ustawa.

Jesteśmy z Wami.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE