Joanna Scheuring-Wielgus: Mamy nową jednostkę chorobową, przypinkofobię.

13/06/2017

– Niektórzy boją się pająków, inni mają lęk wysokości, PiS boi się przypinek. To nowa jednostka chorobowa – przypinkofobia. Zdaniem marszałka Kuchcińskiego przypinki naruszają  sejmowe przepisy bezpieczeństwa. I dlatego do Sejmu nie została wpuszczona nosząca przypinki młodzież z I SLO w Warszawie. To absurd i paranoja. Nowoczesna żąda wyjaśnień. – powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Na biurko marszałka Kuchcińskiego trafiło pismo, z którym Nowoczesna prosi o informacje dotyczące niewpuszczenia uczniów  I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie na teren Sejmu. Licealiści przyszli na Wiejską, by wziąć udział w II Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych organizowanym przez IPN. „Które z obowiązujących zasad zostały złamane, a także w jaki sposób przypinki Licealistów zagrażały bezpieczeństwu Sejmu?” – pisze do Marszałka Sejmu przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesna, Katarzyna Lubnauer. 

Joanna Scheuring-Wielgus i Paweł Rabiej na konferencję prasową w Sejmie przyszli z licznymi przypinkami w klapach marynarek. Scheuring-Wielgus miała m. in przypinkę z flagą Unii Europejskiej, biało-czerwonym rowerem i z hasłem „Jestem gorszego sortu”  Jeżeli przypinki, które mam dziś stwarzają jakiekolwiek zagrożenie, jeżeli ktoś uważa, że za chwilę wybuchną, to niech Straż Marszałkowska również mnie wyprosi z Sejmu. PiS odgradza się od społeczeństwa, ma problem z tym, że młodzi ludzi chcą wyrazić swoje poglądy w sprawach dla nich ważnych. – mówiła.

Paweł Rabiej, kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy wpiął sobie w klapę przypinki z Syrenką i kolumną Zygmunta oraz przypinkę Kampanii Przeciw Homofobii. – Artykuł 54 Konstytucji gwarantuje każdemu wolność do wyrażenia swoich poglądów, to prawo powinno być szczególnie przestrzegane w polskim Sejmie, który powinien być źrenicą polskiej wolności. Jeżeli pozwolimy sobie odebrać nasze poglądy, swoje przekonania, odpiąć to co reprezentujemy to następnym krokiem będzie zakneblowanie nam ust czy zakaz funkcjonowania partii politycznych. Na to nie możemy pozwolić. Sytuacja bulwersuje tym bardziej, że chciano zamknąć usta młodym ludziom. – podkreślał Paweł Rabiej.

Niewpuszczona do Sejmu młodzież miała ze sobą przypinki wzywające do tolerancji, szacunku, poszanowania praw dekom racji, praw człowieka i witające w Polsce uchodźców.

„Serdecznie zapraszamy Uczniów i Nauczycieli I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie do Sejmu na spotkanie z Posłankami i Posłami Nowoczesnej. Chętnie wsłuchamy się w słowa młodych ludzi, których poglądy traktujemy poważnie i chętnie poznamy ich spojrzenie na Polskę i świat.” – napisała w liście do dyrektor I SLO w Warszawie posłanka Scheuring-Wielgus.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE