Kamila Gasiuk-Pihowicz o planie ekspresowej nowelizacji ustawy o KRS

15/03/2018

Dla nas jako Nowoczesnej nie ma znaczenia czy posiedzenie upolitycznionej przez PiS Krajowej Rady Sądownictwa zwoła Prezes TK, Prymas, czy Prezes PiS, to nadal będzie organ działający bezprawnie, bo wyłoniony w naszej ocenie przy całkowitym złamaniu Konstytucji.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie nasza posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała jednoznaczenie, że każdy kto działa na rzecz upolitycznienia KRS łamie Konstytucję. Uczciwi ludzie nie mogą i nie przyłożą do tego ręki.

Propozycja nowelizacji ustawy o KRS jest też według nas potwierdzeniem tendencji, dążenia PiS do ręcznego sterowania wszystkim w wymiarze sprawiedliwości. Dokonane niedawno upolitycznienie Krajowej Rada Sądownictwa jest całkowicie sprzeczne z polską Konstytucją i to jest podstawowy fakt.

-PiS ma większość w Sejmie i Senacie, Prezydent jest z PiS-u, Trybunał Konstytucyjny jest opanowany przez ludzi wyznaczonych przez PiS, więc przeforsować siłą, w kilka dni rządząca partia może wszystko. Ale to nie zmienia faktu, że jeśli jakaś przyjęta przez PiS ustawa jest otwarcie sprzeczna z Konstytucją, to nie może być obowiązującym w Polsce prawem.- Powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Stanowisko Nowoczesnej jest w tej sprawie jednoznaczne. Bez względu kto tę KRS zwoła to i tak nie ma ona uprawnień do działania, a jej decyzje będą nieważne.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE