Kobiety same potrafią podjąć decyzję! Nie zgadzamy się na kolejną próbę zaostrzenia prawa aborcyjnego przez PiS.

Apelujemy do posłów PiS o postawienie się w sytuacji rodzin, których dotknie ustawa zaostrzająca przepisy aborcyjne. Może zmuszać ona do oczekiwania przez 9 miesięcy na dziecko, które umrze w straszliwych męczarniach tuż po urodzeniu. Ustawa ta może w naszej ocenie przynieść negatywne skutki naprawdę wielu rodzinom, nosi ona wręcz znamiona psychicznego znęcania się nad rodzicami takich dzieci.

Informacja o takiej ciężkiej wadzie płodu jest ogromnym szokiem, i normalne państwo w takiej sytuacji pomaga rodzinom, tymczasem państwo PiS chce się nad nimi znęcać – powiedziała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Jeżeli ta ustawa zostanie przyjęta, to to w naszej ocenie będzie to symbolem bezgranicznej arogancji rządu PiS. Dzisiaj zamiast o wsparciu dla rodzin wychowujących ciężko chore dzieci, PiS mówi wyłącznie o zmuszaniu do rodzenia. Ta ustawa uderzy przede wszystkim w kobiety, których nie będzie stać na to, żeby wyjechać zagranicę, żeby dokonać bezpiecznego i legalnego zabiegu aborcji. Uderzy również w kobiety w małych miejscowościach i wsiach, które będą musiały korzystać albo z podziemia aborcyjnego albo z pigułek zamawianych przez internet.

Otóż my jasno mówimy: jesteśmy wolnymi kobietami, te decyzje umiemy i chcemy podejmować. Nie uklękniemy przed kościołem, który wzywa polityków PiS do tej ustawy. Nie może być tak, ze w państwie świeckim to wiara i kościół dyktują to, co ma być procedowanie na posiedzeniach sejmu.– zakończyła posłanka Monika Rosa