Kobiety same potrafią podjąć decyzję! Nie zgadzamy się na kolejną próbę zaostrzenia prawa aborcyjnego przez PiS.

19/03/2018

Apelujemy do posłów PiS o postawienie się w sytuacji rodzin, których dotknie ustawa zaostrzająca przepisy aborcyjne. Może zmuszać ona do oczekiwania przez 9 miesięcy na dziecko, które umrze w straszliwych męczarniach tuż po urodzeniu. Ustawa ta może w naszej ocenie przynieść negatywne skutki naprawdę wielu rodzinom, nosi ona wręcz znamiona psychicznego znęcania się nad rodzicami takich dzieci.

Informacja o takiej ciężkiej wadzie płodu jest ogromnym szokiem, i normalne państwo w takiej sytuacji pomaga rodzinom, tymczasem państwo PiS chce się nad nimi znęcać – powiedziała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Jeżeli ta ustawa zostanie przyjęta, to to w naszej ocenie będzie to symbolem bezgranicznej arogancji rządu PiS. Dzisiaj zamiast o wsparciu dla rodzin wychowujących ciężko chore dzieci, PiS mówi wyłącznie o zmuszaniu do rodzenia. Ta ustawa uderzy przede wszystkim w kobiety, których nie będzie stać na to, żeby wyjechać zagranicę, żeby dokonać bezpiecznego i legalnego zabiegu aborcji. Uderzy również w kobiety w małych miejscowościach i wsiach, które będą musiały korzystać albo z podziemia aborcyjnego albo z pigułek zamawianych przez internet.

Otóż my jasno mówimy: jesteśmy wolnymi kobietami, te decyzje umiemy i chcemy podejmować. Nie uklękniemy przed kościołem, który wzywa polityków PiS do tej ustawy. Nie może być tak, ze w państwie świeckim to wiara i kościół dyktują to, co ma być procedowanie na posiedzeniach sejmu.– zakończyła posłanka Monika RosaNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE