Komentarz Ryszarda Petru ws. przyjęcia rezolucji Parlamentu Europejskiego

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, Ryszard Petru skomentował fakt przyjęcia rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski. [zobacz transmisję konferencji]

Premier Beata Szydło nie zadbała o sprawy Polski w Unii Europejskiej. Teraz już nie ma argumentów, nikt nie poleciał bronić polskiego stanowiska. Ryszard Petru skomentował: – To pokazuje, że rząd PiS ma pełną świadomość tego, że sprawa jest przegrana. 

W ocenie Ryszarda Petru nie powinno dojść do publikacji rezolucji Parlamentu Europejskiego, w której poruszane jest tak wiele kwestii m.in. o Trybunale Konstytucyjnym, mediach, służbie cywilnej, procesach sądowych, oraz o tym, że w Polsce mamy do czynienia z zachwianą równowagą władz.

– Dziwie się tym, którzy to bagatelizują. Mam apel do rządzących, żeby wysłuchali innych. Rząd doprowadził do tego, że o Polsce mówi się negatywnie, to prowadzi do wstrzymywania inwestycji – powiedział Petru.

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. Polski jest odzwierciedleniem tego, jak dużo złego wydarzyło się od przejęcia władzy przez PiS. Oddajemy walkowerem wizerunek Polski za granicą.

– To przykry dzień. Boję się, że to nie koniec, że będzie to szło dalej, aż do głosowania nad wykluczeniem Polski z głosu w Radzie Europejskiej – podsumował lider Nowoczesnej.