Komentarz Ryszarda Petru ws. przyjęcia rezolucji Parlamentu Europejskiego

14/09/2016

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, Ryszard Petru skomentował fakt przyjęcia rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski. [zobacz transmisję konferencji]

Premier Beata Szydło nie zadbała o sprawy Polski w Unii Europejskiej. Teraz już nie ma argumentów, nikt nie poleciał bronić polskiego stanowiska. Ryszard Petru skomentował: – To pokazuje, że rząd PiS ma pełną świadomość tego, że sprawa jest przegrana. 

W ocenie Ryszarda Petru nie powinno dojść do publikacji rezolucji Parlamentu Europejskiego, w której poruszane jest tak wiele kwestii m.in. o Trybunale Konstytucyjnym, mediach, służbie cywilnej, procesach sądowych, oraz o tym, że w Polsce mamy do czynienia z zachwianą równowagą władz.

– Dziwie się tym, którzy to bagatelizują. Mam apel do rządzących, żeby wysłuchali innych. Rząd doprowadził do tego, że o Polsce mówi się negatywnie, to prowadzi do wstrzymywania inwestycji – powiedział Petru.

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. Polski jest odzwierciedleniem tego, jak dużo złego wydarzyło się od przejęcia władzy przez PiS. Oddajemy walkowerem wizerunek Polski za granicą.

– To przykry dzień. Boję się, że to nie koniec, że będzie to szło dalej, aż do głosowania nad wykluczeniem Polski z głosu w Radzie Europejskiej – podsumował lider Nowoczesnej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE