Ryszard Petru przedstawił listę 40 osób powiązanych z PiS, zasiadających w Spółkach Skarbu Państwa

Teraz wiemy, że PiS-owi w dobrej zmianie chodziło o to, by przejąć Spółki Skarbu Państwa oraz samorządy i obsadzać swoimi kumplami. – powiedział w czwartek w Sejmie Ryszard Petru, przedstawiając listę osób powiązanych z PiS, które w ostatnich miesiącach otrzymały intratne stanowiska dzięki znajomościom w partii J. Kaczyńskiego [zobacz transmisję].

Polacy muszą mieć świadomość że obsadzanie stanowisk ludźmi powiązanymi z PiS trwa od 10 miesięcy. To nie jest tak, że nie wiedział o tym Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, ani posłowie PiS. Został stworzony celowo układ, po to, by PiS mogło obsadzać swoimi ludźmi Spółki Skarbu Państwa. – mówił lider Nowoczesnej na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

W ocenie Ryszarda Petru, wiele z osób nie ma żadnego przygotowania, by zasiadać w SSP. Liczne przypadki mianowania znajomych z PiS są również złamaniem ustawy o SSP. Ich niekompetencja działa na szkodę spółek, do których zostali powołani.

Mam nadzieję, że dzisiaj Beata Szydło zdymisjonuje ministra Jackiewicza. Nie chodzi  tylko o B. Misiewicza, jest cała masa niekompetentnych osób, które dostały stanowiska w SSP. – podsumował lider Nowoczesnej.

Zobacz opracowaną przez Nowoczesną mapę układu PiS w Spółkach Skarbu Państwa.