Ryszard Petru przedstawił listę 40 osób powiązanych z PiS, zasiadających w Spółkach Skarbu Państwa

15/09/2016

Teraz wiemy, że PiS-owi w dobrej zmianie chodziło o to, by przejąć Spółki Skarbu Państwa oraz samorządy i obsadzać swoimi kumplami. – powiedział w czwartek w Sejmie Ryszard Petru, przedstawiając listę osób powiązanych z PiS, które w ostatnich miesiącach otrzymały intratne stanowiska dzięki znajomościom w partii J. Kaczyńskiego [zobacz transmisję].

Polacy muszą mieć świadomość że obsadzanie stanowisk ludźmi powiązanymi z PiS trwa od 10 miesięcy. To nie jest tak, że nie wiedział o tym Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, ani posłowie PiS. Został stworzony celowo układ, po to, by PiS mogło obsadzać swoimi ludźmi Spółki Skarbu Państwa. – mówił lider Nowoczesnej na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

W ocenie Ryszarda Petru, wiele z osób nie ma żadnego przygotowania, by zasiadać w SSP. Liczne przypadki mianowania znajomych z PiS są również złamaniem ustawy o SSP. Ich niekompetencja działa na szkodę spółek, do których zostali powołani.

Mam nadzieję, że dzisiaj Beata Szydło zdymisjonuje ministra Jackiewicza. Nie chodzi  tylko o B. Misiewicza, jest cała masa niekompetentnych osób, które dostały stanowiska w SSP. – podsumował lider Nowoczesnej.

Zobacz opracowaną przez Nowoczesną mapę układu PiS w Spółkach Skarbu Państwa.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE