Nowoczesna oczekuje odwołań ze stanowisk osób nominowanych przez ministra Jackiewicza

16/09/2016

Sytuacja w Spółkach Skarbu Państwa budzi zaniepokojenie Nowoczesnej. Walka z kumoterstwem i nepotyzmem nie powinna skończyć się na dymisji ministra Jackiewicza. Potrzebne są kolejne kroki. O nich na konferencji prasowej w piątek w Sejmie mówili Adam Szłapka Sekretarz Generalny Nowoczesnej i Paweł Rabiej, członek zarządu [zobacz transmisję].

W ocenie polityków Nowoczesnej oprócz dymisji Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu, konieczne jest, by Jackiewicz zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Fundacji Promocji Polski. Jej działalność od początku budziła duże wątpliwości i stanowi olbrzymie pole do nadużyć.

 Nowoczesna złożyła wniosek do Sejmu z prośbą o uzupełnienie porządku obrad o  Informację Premiera ws. efektywności zarządzania, kondycji finansowej i przestrzegania prawa w Spółkach Skarbu Państwa. – powiedział w piątek w Sejmie poseł Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej.

Z „ Misiewiczów” w Spółkach Skarbu Państwa można się śmiać, ale sprawa jest poważna, bo chodzi o bezpieczeństwo Polski, zarządzanej przez, delikatnie mówiąc, niekompetentnych a słusznych kumpli ludzi z PiS. Oczywiście Prezes Kaczyński może mówić o sieci brudnych powiązań, ale przecież dokładnie o niej wiedział. Powołani przez min. Jackiewicza „Misiewicze” zostaną na swoich stanowiskach i będą dalej rządzić SSP.  – Uzurpator Jarosław Kaczyński decyduje o wszystkim, a nie ponosi żadnej odpowiedzialność, wyrzuca sobie ministra skarbu, natomiast wszystkie jego polecenia zostały wykonane. – dodał poseł A. Szłapka.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej skomentował w Sejmie sprawę „Misiewiczów”  – Spodziewamy się odwołań osób nominowanych przez ministra Jackiewicza. Po drugie, jest kwestia innych osób obsadzonych przez Macierewicza, Lipińskiego, Brudzińskiego, Ziobro, Kamińskiego. Wszyscy oni mają swoich ludzi w SSP. Spodziewamy się odwołania osób niekompetentnych. Kolejna kwestia to, jak podkreślił Paweł Rabiej, to  odpowiedzialność Jarosława Kaczyńskiego. Jackiewicz był kimś w rodzaju listonosza, chodził z listami kandydatów na stanowiska w SSP do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, a przewodniczący PiS osobiście ją zatwierdzał.

Nowoczesna od wielu miesięcy dostaje liczne sygnały o układzie ludzi powiązanych z PiS w Spółkach Skarbu Państwa. Sieć – układ PiS w SSP – można zobaczyć TUTAJ. „Pajęczyna” jest cały czas aktualizowana, między innymi dzięki sygnałom od obywateli, którzy mają informacje o takich przypadkach i zgłaszają je Nowoczesnej na adres [email protected].

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE