Komunikat Nowoczesnej w sprawie obowiązkowych szczepień

03/04/2017

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach społecznościowych informujemy, że:  
Nowoczesna jest za obowiązkowymi szczepieniami dzieci w stosunku do chorób epidemiologicznych. Tak wynika też z programu Nowoczesnej.
Stanowisko Klubu Nowoczesnej (z listopada 2016 r.) autorstwa Marka Rucińskiego dotyczyło tylko kwestii szczepionki na pneumokoki, ponieważ w tym przypadku państwo zakupiło szczepionkę niskiej jakości. Stanowisko miało być apelem do rządu o niekierowanie się kryterium ceny przy zakupie tak ważnego środka jakim jest szczepionka dla dzieci. Niska jakość szczepionki mogła powodować protest rodziców przeciwko jej stosowaniu.
Wszystkie zapisy w stanowisku dotyczyły tej konkretnie szczepionki i nie miały charakteru ogólnego, a przynajmniej taka była intencja autora.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE