Komunikat Nowoczesnej z 26 stycznia 2017

26/01/2017
  1. Mając na uwadze ryzyko przyspieszonych wyborów samorządowych Nowoczesna zdecydowała o rozdzieleniu funkcji w  zarządzie partii  i w klubie poselskim.
  2. Prezydium Klubu skupi sie na funkcjonowaniu Nowoczesnej w Sejmie, a Zarząd na strategii w wyborach samorządowych, rozwoju struktur i działaniach ogólnopolskich. Wszyscy członkowie dotychczasowego prezydium poza Przewodniczącym Ryszardem Petru  i Wicemarszałek Sejmu Barbarą Dolniak podali się do dymisji. Zarządzono nowe wybory do Prezydium Klubu..
  3. W skład nowego Prezydium dodatkowo zostali wybrani:

Katarzyna Lubnauer

Monika Rosa

Mirosław Suchoń

Paulina Hennig – Kloska

Marek Sowa

Kamila Gasiuk – Pihowicz

Zbigniew Gryglas

  1. Rzecznikiem Nowoczesnej została Katarzyna Lubnauer.


NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE