Ryszard Petru o roadshow #PolskaNowoczesna: Mobilizujemy struktury w całym kraju

26/01/2017

Nowoczesna rozpoczęła akcję wsparcia przygotowań do wyborów samorządowych.
W ramach akcji #PolskaNowoczesna lider Ryszard Petru spotyka się z sympatykami i strukturami w całym kraju.

Byliśmy ostatnio w Szczecinie, Krakowie a w najbliższych dniach odwiedzę Łódź, Wrocław, Opole, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk. Codziennie dochodzą nowe miasta. Chodzi o mobilizację struktur, bo prawdopodobieństwo wcześniejszych wyborów jest duże. Musimy być przygotowani na wszystkie opcje – mówił w czwartek Ryszard Petru przewodniczący Nowoczesnej.

Poseł Adam Szłapka Sekretarz Generalny Nowoczesnej  powiedział w Sejmie – Jesteśmy gotowi na wybory samorządowe, niezależnie kiedy miałyby się odbyć – i dodał – Nowoczesna  ma już pięć tysięcy członków w całym kraju. Ważne jednak, by struktury czuły, że mają wpływ na procesy decyzyjne. Chcemy też jak najbardziej czerpać z potencjału, jaki w nich drzemie.

W ramach przygotowań do wyborów samorządowych Nowoczesna powołała szefa sztabu wyborczego  na szczeblu krajowym. W każdym regionie powołani zostali również szefowie sztabów regionalnych. Przygotowywane są szkolenia dla członków sztabów organizujących  kampanię wyborczą oraz dla kandydatów na  radnych.

Wiceprzewodniczący Nowoczesnej poseł Jerzy Meysztowicz odniósł się do pomysłów PiS w sprawie zmiany ordynacji wyborczej – PiS widać, że nie doczytało jeszcze programu Nowoczesnej, gdzie są propozycje dwukadencyjności, ale takie, które odnoszą się również do posłów i senatorów.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE