Manipulacje i fałsz w telewizji publicznej. Kolejny atak TVP Info – agendy Jacka Kurskiego na lidera Nowoczesnej.

Do bezprecedensowego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, przed emisją programu w telewizji publicznej TVP Info pt. : „Studio Polska” – debata na żywo. Kilka minut przed programem, prowadzący Maciej Pawlicki przedstawił „newsową”  informację, że Ryszard P. , przewodniczący Nowoczesnej został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego państwa.

Była to informacja absolutnie fałszywa, wymyślona na potrzeby sensacji i promocji programu Pawlickiego. O tym, że jest to nieprawdziwa informacja red. telewizji  publicznej z uśmiechem na twarzy poinformował później uczestników programu w studiu oraz telewidzów. Według niego miał to być przyczynek do pokazania jak  fałszywy news może być emitowany przez media.

Skandal, oraz fałsz i manipulację, godną metod największych i najgorszych manipulatorów zastosowany przez państwową telewizję polską, można było zobaczyć  tuż po przedstawieniu nieprawdziwej informacji. W ciągu kilku minut w Internecie pojawiła się olbrzymia ilość fałszywych informacji, powielanych na wszystkich portalach i programach społecznościowych. Zanim dziennikarz TVP Info sprostował wcześniejszy komunikat, w całym Internecie „wrzało”.  Internauci nie czekali na sprostowanie, zaczęli powielać i komentować fałsz przedstawiony przez państwową TVP Info.

W niedzielę na manipulację telewizji publicznej zareagowali liderzy Nowoczesnej. Członek Prezydium Klubu Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, będąc w studiu TVP Info protestując przeciwko manipulacji i fałszowi  TVP zerwała program i wyszła ze studia telewizyjnego.

Natomiast w niedzielę w południe Sekretarz Generalny poseł Adam Szłapka z poseł Pauliną Hennig-Kloską zorganizowali przed siedzibą TVP Info konferencję prasową na której przedstawili stanowisko Nowoczesnej i planowane przez partię działania.

– Znajdujemy się przed siedzibą TVP, głównym ośrodkiem pisowskiej propagandy. To, że TVP jest ośrodkiem propagandowym nie ma żadnych wątpliwości od roku, gdy Jacek Kurski przejął rządy w Telewizji Polskiej. Do tej pory mieliśmy do czynienia z nachalną propagandą, natomiast to co wczoraj się wydarzyło, to jest po prostu „Goebbels”. To jest przekaz podprogowy, zgodnie ze wzorcami goebbelsowskiej propagandy. Wyrażamy swój absolutny sprzeciw wobec tego – powiedział na konferencji Adam Szłapka.

Henning-Kloska powiedziała: Od TVP oczekujemy przeprosin. W tej sposób można zniszczyć każdy autorytet. Dziś te metody są stosowane wobec przeciwników polityczny PiS, jutro mogą być stosowane wobec każdego obywatela.

W związku z kompromitującym i szkalującym materiałem wyemitowanym w dniu 28 stycznia 2017 roku w programie Studio Polska na antenie TVP Info informujemy:

  1. Politycy i członkowie Nowoczesnej nie będą brali udziału w programie Studio Polska, dopóki prowadzić go będzie red. Pawlicki . Wobec oczywistej i skandalicznej prowokacji nie widzimy dalszej możliwości udziału naszych przedstawicieli w spektaklu ukierunkowanym na niszczenie opozycji, w tym w szczególności Nowoczesnej.
  2. Zażądamy zamieszczenia na stronie internetowej TVP Info oraz emisji w głównym wydaniu Wiadomości przeprosin dla pana Ryszarda Petru przewodniczącego Nowoczesnej.
  3. Złożymy skargę na prowadzącego i producentów programu Studio Polska do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Manipulacja dokonana w programie Studio Polska świadczy o kolejnej próbie deprecjonowania opozycji i brutalnej walki, w której wykorzystuje się media publiczne. Nowoczesna stanowczo protestuje przeciwko tego typu działaniom. Uważamy też za kuriozalną sytuację, w której jednym z programów publicystycznych kieruje kandydat na posła z ramienia PiS w 2015 roku pan Maciej Pawlicki.

Nie zgadzamy się na to, by w ten sposób działała telewizja publiczna. TVP systematycznie atakuje prywatne życie lidera Nowoczesna i innych polityków!