Manipulacje i fałsz w telewizji publicznej. Kolejny atak TVP Info – agendy Jacka Kurskiego na lidera Nowoczesnej.

29/01/2017

Do bezprecedensowego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, przed emisją programu w telewizji publicznej TVP Info pt. : „Studio Polska” – debata na żywo. Kilka minut przed programem, prowadzący Maciej Pawlicki przedstawił „newsową”  informację, że Ryszard P. , przewodniczący Nowoczesnej został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego państwa.

Była to informacja absolutnie fałszywa, wymyślona na potrzeby sensacji i promocji programu Pawlickiego. O tym, że jest to nieprawdziwa informacja red. telewizji  publicznej z uśmiechem na twarzy poinformował później uczestników programu w studiu oraz telewidzów. Według niego miał to być przyczynek do pokazania jak  fałszywy news może być emitowany przez media.

Skandal, oraz fałsz i manipulację, godną metod największych i najgorszych manipulatorów zastosowany przez państwową telewizję polską, można było zobaczyć  tuż po przedstawieniu nieprawdziwej informacji. W ciągu kilku minut w Internecie pojawiła się olbrzymia ilość fałszywych informacji, powielanych na wszystkich portalach i programach społecznościowych. Zanim dziennikarz TVP Info sprostował wcześniejszy komunikat, w całym Internecie „wrzało”.  Internauci nie czekali na sprostowanie, zaczęli powielać i komentować fałsz przedstawiony przez państwową TVP Info.

W niedzielę na manipulację telewizji publicznej zareagowali liderzy Nowoczesnej. Członek Prezydium Klubu Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, będąc w studiu TVP Info protestując przeciwko manipulacji i fałszowi  TVP zerwała program i wyszła ze studia telewizyjnego.

Natomiast w niedzielę w południe Sekretarz Generalny poseł Adam Szłapka z poseł Pauliną Hennig-Kloską zorganizowali przed siedzibą TVP Info konferencję prasową na której przedstawili stanowisko Nowoczesnej i planowane przez partię działania.

– Znajdujemy się przed siedzibą TVP, głównym ośrodkiem pisowskiej propagandy. To, że TVP jest ośrodkiem propagandowym nie ma żadnych wątpliwości od roku, gdy Jacek Kurski przejął rządy w Telewizji Polskiej. Do tej pory mieliśmy do czynienia z nachalną propagandą, natomiast to co wczoraj się wydarzyło, to jest po prostu „Goebbels”. To jest przekaz podprogowy, zgodnie ze wzorcami goebbelsowskiej propagandy. Wyrażamy swój absolutny sprzeciw wobec tego – powiedział na konferencji Adam Szłapka.

Henning-Kloska powiedziała: Od TVP oczekujemy przeprosin. W tej sposób można zniszczyć każdy autorytet. Dziś te metody są stosowane wobec przeciwników polityczny PiS, jutro mogą być stosowane wobec każdego obywatela.

W związku z kompromitującym i szkalującym materiałem wyemitowanym w dniu 28 stycznia 2017 roku w programie Studio Polska na antenie TVP Info informujemy:

  1. Politycy i członkowie Nowoczesnej nie będą brali udziału w programie Studio Polska, dopóki prowadzić go będzie red. Pawlicki . Wobec oczywistej i skandalicznej prowokacji nie widzimy dalszej możliwości udziału naszych przedstawicieli w spektaklu ukierunkowanym na niszczenie opozycji, w tym w szczególności Nowoczesnej.
  2. Zażądamy zamieszczenia na stronie internetowej TVP Info oraz emisji w głównym wydaniu Wiadomości przeprosin dla pana Ryszarda Petru przewodniczącego Nowoczesnej.
  3. Złożymy skargę na prowadzącego i producentów programu Studio Polska do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Manipulacja dokonana w programie Studio Polska świadczy o kolejnej próbie deprecjonowania opozycji i brutalnej walki, w której wykorzystuje się media publiczne. Nowoczesna stanowczo protestuje przeciwko tego typu działaniom. Uważamy też za kuriozalną sytuację, w której jednym z programów publicystycznych kieruje kandydat na posła z ramienia PiS w 2015 roku pan Maciej Pawlicki.

Nie zgadzamy się na to, by w ten sposób działała telewizja publiczna. TVP systematycznie atakuje prywatne życie lidera Nowoczesna i innych polityków!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE