Nowoczesna stanowczo protestuje przeciwko fałszowaniu rzeczywistości

Publiczna telewizja już nie tylko manipuluje informacją, ona ją tworzy i wprowadza w obieg – mówili w poniedziałek posłowie Nowoczesnej Marta Golbik i Grzegorz Furgo.

Zdarzenie, które miało miejsce w sobotnim pogranie „Studio Polska” w TVP Info nie miało wcześniej precedensów w żadnym z polskich mediów. Wyznacza to nowe standardy telewizji publicznej w Polsce. – Mamy do czynienia z sytuacją, w której TVP wypuszcza materiał fałszywy, materiał rodem z najgorszego tabloidu – mówił podczas poniedziałkowej konferencji poseł Grzegorz Furgo – Żadna telewizja nigdy tak się nie zachowała.

Posłowie Nowoczesnej  przygotowali skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji  na „jawne, niegodne, i brutalne manipulacje polskiej telewizji”.  W piśmie napisali m.in.: „Publiczna telewizja już nie tylko manipuluje informacją, ona ją tworzy i wprowadza w obieg”.

Osobna skarga jest  przygotowywana i zostanie wysłana do KRRiT przez Zarząd partii, a posłowie i członkowie Nowoczesnej nie będą brali udziału w programie „Studio Polska”, dopóki prowadzić go będzie red. Pawlicki .

Grzegorz Furgo wyraził współczucie pracownikom TVP, którzy muszą brać udział w tej farsie, a którzy nie są związani z obecną nominowaną przez PiS władzą telewizji.

Na kwestie finansowe funkcjonowania telewizji publicznej zwróciła uwagę podczas konferencji posłanka Marta Golbik.  – Ciągle słyszymy o  tym, że TVP nie ma pieniędzy i trzeba ograniczać wydatki na programy misyjne, tymczasem prezes Jacek  Kurski wypłaca wysokie dodatki do pensji dla osób z nim powiązanych – powiedziała Marta Golbik.  – W kasie TVP brakuje milionów złotych. Za chwilę Kurski będzie domagał się dofinansowania w postaci obowiązkowego abonamentu.

Posłowie Nowoczesnej wyrazili oczekiwanie  wobec Jacka Kurskiego, że honorowo poda się do dymisji.