Minister Błaszczak – twarz rządów pogardy i strachu

05/07/2017

– Panie Ministrze, jest Pan twarzą pogardy i strachu, które rządzą dziś w Polsce i gdyby królowało prawo i sprawiedliwość to już dawno przestałby Pan być ministrem – powiedział poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń, podczas sejmowej debaty nad odwołaniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Stwierdził ponadto, iż z każdym dniem minister swoją butą i arogancją pokazywał, że nie nadaje się on na stanowisko, które obecnie zajmuje.

Skutkami zaniedbań szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji jest wzrost zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa oraz jego obywateli. Symbolami działań tego resortu stali się chociażby policjanci przebrani za aniołów, cięcie przez funkcjonariuszy konfetti i zrzucane go z helikoptera w Augustowie dla wiceministra Jarosława Zielińskiego, czy nieobecność policji podczas ataku ONR na demonstrantów w Radomiu.

– Czas najwyższy Panie Ministrze włożyć strój anioła, wsiąść na konia i galopem opuścić stanowiska. Mu już gratis posypiemy na waszą drogę konfetti. – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia podczas debaty Mirosław Suchoń.

Poseł Adam Szłapka zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby zabrał z powrotem na Nowogrodzką Mariusza Błaszczaka. – Mamy człowieka, który nie potrafi nadzorować podległych mu służb oraz swojego najbliższego współpracownika. Mamy człowieka, który mataczył w sprawie śmierci Igora Stachowiaka i zabrakło mu honoru, aby powiedzieć „przepraszam”. Takim właśnie ministrem jest Mariusz Błaszczak – powiedział podczas swojego wystąpienia poseł Adam Szłapka.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE