MONIKA ROSAPOSŁANKA NOWOCZESNEJ

MONIKA ROSA

Ślązaczka, politolog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała w lokalnych mediach, współtworzyła magazyn „Liberte”, zaangażowana w działalność pozarządową (m.in. Stowarzyszenie Projekt:Polska). Pracowała w Kancelarii Prezydenta RP. W Sejmie VIII kadencji pracowała w komisjach Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Zajmuje się sprawami praw kobiet, energetyki, praw osób LGBT+. Stara się, by ślonsko godka została uznana za język regionalny.

W 2019 roku uzyskała reelekcję z okręgu katowickiego z doskonałym wynikiem 14 tysięcy głosów, który dał jej na liście awans o dwa miejsca w górę! W wyborach w 2023 po raz trzeci z rzędu uzyskała mandat poselski z wynikiem 44 857 głosów.
03 września 2022

KATOWICE

Marsz Równości w Katowicach!


14 czerwca 2022

MIKOŁÓW I RUDA ŚLĄSKA

Jedno z 1000 spotkań w regionie wraz z Katarzyną Lubnauer.


05 stycznia 2022

KATOWIECE

„Ile stracą samorządy na Polskim Ładzie„ – konferencja prasowa w Katowicach z posłanką Barbarą Dolniak i Młodymi Nowoczesnymi.


KONTAKT

Biuro poselskie
al. Korfantego 48
40-161 Katowice
telefon: 32 400 43 77
mail: [email protected]
NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE