Warszawska Parada Równości

25/06/2022
Warszawska Parada Równości

W stolicy odbyła się Warsaw & Kyiv Pride marching for peace. Oczywiście nie zabrakło na niej Nas!

Jak co roku Nowoczesna maszerowała dla równości i różnorodności. Szacunek dla każdego człowieka, dla jego wolności i praw, życzliwość i współpraca – to istota liberalnych wartości. Dzięki nastawieniu liberalnych partii i liberalnych społeczeństw społeczność LGBTQI+ na całym świecie, od Argentyny po Tajwan, zyskała możliwość zawierania związków partnerskich i małżeństw, a przede wszystkim może być słusznie dumna z tego, kim jest i jaka jest.

Dlatego raz jeszcze przypominamy nasze postulaty. Związki partnerskie (ustawa Nowoczesna leży w sejmowej zamrażarce), równość małżeńska (najwyższy czas), świecka szkoła, rzetelna edukacja seksualna a nie religijna indoktrynacja, bezwzględny rozdział kościoła od państwa.

Różnorodność jest piękna, i niezbędna. Czy można wyobrazić sobie bez niej kulturę i sztukę, kreatywności innowacyjność, przedsiębiorczość, rozwój nauki i postępu? Jest siłą, a nie słabością. Jest też naturalna. To próby ujednolicenia, atakowania różnorodności, odbierania jej i tłamszenia, w imię religijnych czy państwowych przesądów są złe i nienaturalne.

Bądźmy dumni ze swojej różnorodności – i celebrujmy ją jutro ze wszystkich sił!

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE