Politycy nie mogą ograniczać swobód obywatelskich

19/11/2015

Posłowie PiS,
Nie uda wam się ograniczyć naszych swobód obywatelskich.

Nieważne, w jak ekspresowym tempie uchwalacie nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, robiąc z niego zabawkę w waszych nieodpowiedzialnych rękach.

Nieważne, że pod osłoną nocy w sejmowej speckomisji pozytywnie opiniujecie odwołanie szefów wojskowych i cywilnych służb specjalnych (AW, ABW, SKW i SWW).

Ważne, że pokazujecie Nam, jak niepohamowany apetyt macie na totalną władzę. I jak niewiele szacunku dla demokracji i Obywateli.

Błąd.

Przed dzisiejszym głosowaniem nad ustawą o TK, Nowoczesna opuściła salę sejmową. Podobnie jak dwie inne partie opozycyjne. Chwilowo posiadacie wystarczającą większość głosów, by przegłosować każde złe prawo. Nasz sprzeciw niczego nie zmieni.
Dostaliście dziś czerwoną kartkę od posłów opozycji.

Ta od Społeczeństwa przyjdzie szybciej niż myślicie.

Jak dotychczas, żaden rząd ani system nie zamknął skutecznie ust Polakom. Wy też nie dacie rady.
Stanowienie prawa z lekceważeniem kultury politycznej i demokratycznych standardów w niczym wam nie pomoże.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE