Nowoczesna chce ukarania poseł Pawłowicz

26/09/2017

– Wobec niegodziwego, brutalnego i niegodnego posła na Sejm RP internetowego wpisu poseł Krystyny Pawłowicz zdecydowaliśmy, że składamy do sejmowej komisji etyki poselskiej wniosek o ukaranie tej pani naganą. – powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

– Posłanka PiS w swoim wpisie na Facebooku mówi o „nienaturalnych postaw i relacji” w kontekście Kacpra,14-latka który na początku września nie wytrzymał szykan i poniżania i targnął się na swoje życie. Uważamy, że swoim wpisem posłanka PiS naruszyła nie tylko zasady moralne, ale zasadę rzetelności Wbrew temu co napisała posłanka PiS orientacja homoseksualna nie jest nienaturalna. Jest jedną z trzech orientacji seksualnych. Orientacja homoseksualna nie ma nic wspólnego z chorobą. – oświadczyła posłanka Scheuring-Wielgus. I przypomniała, że orientacja seksualna nie podlega przecież możliwości dowolnego kształtowania. Orientacja seksualna to nie wybór.

Zdaniem Nowoczesnej posłanka PiS naruszyła też zasadę dbałości o dobre imię Sejmu. Wpis posłanki partii rządzącej miał formę napastliwą i agresywną wobec osób o orientacji homoseksualnej, jak również wobec środowisk broniących praw takich osób. Sugerował, że osoby o orientacji homoseksualnej to „patologia obyczajowa” wpisuje się w postawę szerzenia nienawiści do nich. To postawa niegodna posła na Sejm RP.

– Nie możemy wobec takich zachowań przechodzić obojętnie. Hejt i mowa nienawiści powinny być eliminowane z debaty publicznej. Takiego języka nie powinny używać osoby publiczne, w tym posłowie.  Stąd wniosek Nowoczesnej o ukaranie posłanki PiS. Niegodziwe jest też wykorzystywanie tragicznej śmierci dziecka do uprawiania polityki. Oczekujemy też stanowczego odcięcia się władz PiS od słów swojej posłanki. W przeciwnym razie uznamy, że pani poseł pisze to, co PiS tak naprawdę myśli. – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus. Poseł Jerzy Meysztowicz dodała, że od kogoś, kto jest profesorem należy oczekiwać większej wiedzy, kultury osobistej i empatii. – Szkoda, że pani poseł nie ma żadnej z tych cech. Domagamy się ukarania jej niegodnego z etyką poselską zachowania. Poseł na Sejm RP wykonują swoje obowiązki tak na sali sejmowej, jak i poza nią , winien wykazywać się najwyższym poziomem kultury osobistej i dobrymi obyczajami. Poseł Pawłowicz nie zachowała w tej sytuacji wysokich standardów etycznych, językowych i kulturowych. Wpis pani poseł przyczynia się do brutalizacji języka debaty publicznej. – przekonywał poseł Meysztowicz.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE