Nowoczesna dołączyła do protestu nauczycieli „Nie dla chaosu w szkole”

Nowoczesna będzie bronić polskiej edukacji i nie zgadza się na reformę minister Zalewskiej. W piątek posłanka Nowoczesna Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego apelowali, by w najbliższą sobotę wszyscy wzięli udział w proteście „Nie dla chaosu w szkole” przeciw wprowadzeniu reformy edukacji.

Do Sejmu trafił już komplet projektów – ustawa prawo oświatowe i przepisy przejściowe. 29 listopada na posiedzeniu będzie pierwsze czytanie ustawy. Nowoczesna złoży wniosek o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu, bo reforma min. Zalewskiej jest szkodliwa dla polskiego systemu edukacji, dzieci, rodziców, samorządów. – Ta reforma jest oparta na kłamstwach i oznacza dla trzech roczników tymczasowość programów, podręczników, nauczycieli, szkół. Dla szóstoklasistów oznacza konkurowanie o miejsca w szkołach średnich  – mówiła w piątek Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Nowoczesna apeluje do wszystkich, aby  w najbliższą sobotę, 19 listopada, przyłączyli się do protestu przeciw reformie edukacji, który odbędzie się w Warszawie o 12:00 na pl. Piłsudskiego.

Sławomir Broniarz przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego zwrócił uwagę, że edukacja nie może być własnością żadnej partii. – Zmiany nie mają merytorycznego uzasadnienia są reakcją na sondaże. Najgorzej na tej reformie wyjdzie szkolnictwo wiejskie – podsumował S. Broniarz.

W proteście zapowiedzieli swój udział politycy Nowoczesnej, m.in.: Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus, Ewa Lieder.

fhd_plansza-protest-nauczycieli-nowoczesna