Nowoczesna dołączyła do protestu nauczycieli „Nie dla chaosu w szkole”

18/11/2016

Nowoczesna będzie bronić polskiej edukacji i nie zgadza się na reformę minister Zalewskiej. W piątek posłanka Nowoczesna Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego apelowali, by w najbliższą sobotę wszyscy wzięli udział w proteście „Nie dla chaosu w szkole” przeciw wprowadzeniu reformy edukacji.

Do Sejmu trafił już komplet projektów – ustawa prawo oświatowe i przepisy przejściowe. 29 listopada na posiedzeniu będzie pierwsze czytanie ustawy. Nowoczesna złoży wniosek o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu, bo reforma min. Zalewskiej jest szkodliwa dla polskiego systemu edukacji, dzieci, rodziców, samorządów. – Ta reforma jest oparta na kłamstwach i oznacza dla trzech roczników tymczasowość programów, podręczników, nauczycieli, szkół. Dla szóstoklasistów oznacza konkurowanie o miejsca w szkołach średnich  – mówiła w piątek Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Nowoczesna apeluje do wszystkich, aby  w najbliższą sobotę, 19 listopada, przyłączyli się do protestu przeciw reformie edukacji, który odbędzie się w Warszawie o 12:00 na pl. Piłsudskiego.

Sławomir Broniarz przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego zwrócił uwagę, że edukacja nie może być własnością żadnej partii. – Zmiany nie mają merytorycznego uzasadnienia są reakcją na sondaże. Najgorzej na tej reformie wyjdzie szkolnictwo wiejskie – podsumował S. Broniarz.

W proteście zapowiedzieli swój udział politycy Nowoczesnej, m.in.: Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus, Ewa Lieder.

fhd_plansza-protest-nauczycieli-nowoczesnaNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE