Nowoczesna i PSL apelują do Premiera o stworzenie platformy do rozmów o reformie zdrowia

16/01/2018

Wspólnie z Prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przygotowaliśmy list do Pana Premiera Morawieckiego, w którym apelujemy o stworzenie platformy do wspólnej rozmowy o reformie systemu zdrowia. Uważamy, że bardzo ważne jest by rozmowę o reformie zdrowia wyciągnąć z płaszczyzny politycznego i partyjnego sporu. – mówiła na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer.

Wzywamy, apelujemy do Premiera o ponadpartyjna rozmowę o ochronie zdrowia. Naszym, polityków obowiązkiem jest dobrze zorganizować system ochrony zdrowia dla Polaków. Nasze wspólne zadania to: zwiększenie liczby lekarzy, zwiększenie liczby pielęgniarek, zatrzymanie wyjeżdzających lekarzy, zmniejszenie kolejek. – apelowała do Premiera Przewodnicząca Nowoczesnej.

„Jako przedstawiciele Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, w trosce o zdrowie i życie polskich pacjentów, zwracamy się do Pana Premiera z prośbą o podjęcie działań mających na celu niedopuszczenie do zbliżającej jest wielkimi krokami katastrofy. Jako wybrani przez Polaków, politycy musimy wykazać się odpowiedzialnością i przewidywalnością.”  – możemy przeczytać w treści listu skierowanego do Premiera Morawieckiego.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zwrócił uwagę, że pomimo różnic, partie opozycyjne są otwarte na rozmowę z Mateuszem Morawieckim. Jeżeli nie wyłączymy z bieżącej debaty politycznej partyjnego sporu, to żaden rząd nie uzyska efektów – nie będzie więcej pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych, nie będzie dostępu do sprawnej ochrony zdrowia. – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. – Wiele zrobiono w kwestii wyposażenia polskich szpitali, ale teraz trzeba postawić na człowieka, trzeba postawić na godne warunki pracy ludzi dbających o nasze zdrowie – kontynuował.

Zarówno Przewodnicząca Lubnauer jak i Prezes Kosiak-Kamysz podkreślali jak ważna jest współpraca wszystkich sił politycznych, jak ważny jest wspólny kierunek w procesie reformy ochrony zdrowia:

„Wzywamy też wszystkie odpowiedzialne siły polityczne, organizacje społeczne do udziału w trybie pilnym w debacie na temat kondycji systemu ochrony zdrowia. Różnice nawet te fundamentalne, nie mogą nas powstrzymać przed szukaniem tego co wspólne. Nie możemy odwracać wzroku od zagrożeń. Klasa polityczna ma obowiązek sprostać temu wyzwaniu. Na to właśnie czekają dzisiaj Polacy. Oczekujemy od Rządu konkretnych działań podejmowanych w porozumieniu ze wszystkimi siłami politycznymi.” – czytamy w liście

– Proponujemy spotkanie w sprawie ochrony zdrowia w najbliższym wygodnym na Pana terminie bez żadnych warunków wstępnych – podsumowała Katarzyna Lubnauer.

LIST DO PREMIERA MORAWIECKIEGO: [download id=”12928″]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE