Nowoczesna pyta rząd o kibolskie ekscesy na Jasnej Górze

15/01/2018

W związku z doniesieniami medialnymi o drastycznym ataku kibiców na uczestników manifestacji Obywateli RP i Demokratyczna RP w Częstochowie, posłowie Nowoczesnej pytają członków rządu o ich planowane działania.

Kamila Gasiuk-Pihowicz pytała Ministra Ziobrę jakie działania zamierza podjąć prokuratura w związku z tymi drastycznymi wydarzeniami?

– Dlaczego pokojowy manifest nie był zabezpieczony przez Policję? Jasne było, że istnieje ryzyko nieprzewidywalnych zachować ze strony kibiców. Tej sytuacji można było zapobiec. Wystarczyło odpowiednie zabezpieczenie protestu – mówiła przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesna.

– Rozumiemy, że PiS jest w dużej mierze zakładnikiem politycznym kiboli, wykorzystali bowiem kiboli w swojej kampanii do celów politycznych. Teraz płaca za to cenę, ale ta cena nie może być cena naszego bezpieczeństwa – zauważył Adam Szłapka.

Sekretarz Generalny Nowoczesnej domaga się tłumaczenia ze strony nowego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego – Dlaczego policja nie zabezpieczyła zgromadzenia środowiska, które jest środowiskiem podwyższonego ryzyka? – pytał Szłapka.

Nie od dawna wiemy, że środowisko kiboli jest środowiskiem podwyższonego ryzyka i nie przeszkadza im to, że uczestniczą w mszy świętej czy uroczystościach religijnych, żeby potem wykrzykiwać hasła, które są absolutnie sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi, żeby wywieszać transparenty z krzyżem, żeby zachowywać się agresywnie. Z tych względów domagamy się od Ministrów Rządu Mateusza Morawieckiego stanowczych działań – podsumował Adam Szłapka.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE