Nowoczesna: Macierewicz to nie jest polityk poważny. Powinien odejść.

23/03/2017

Macierewicz to mistrz dezinformacji, pobił w tym swojego wychowanka Misiewicza. Nie do przyjęcia jest, żeby minister obrony narodowej zarzucał posłom kłamstwo, samemu podając nieprawdę. Jak wiadomo, w ciągu 16 miesięcy rządów Macierewicza z armii odeszło 48 generałów. – powiedział w Sejmie w czwartek poseł Marek Sowa z Nowoczesnej.

Minister Macierewicz twierdzi, że w latach poprzednich z armii odeszło więcej generałów niż za obecnych rządów PiS. Statystyki  jednak nie pozostawiają złudzeń: w 2007 roku odeszło 38 generałów, w 2008 – 23, w 2009 – 11 a w 2010 – 28.

Jesteśmy zaniepokojeni stanem polskiej armii i uważamy Macierewicza za najgorszego ministra Obrony Narodowej.  – To, co zaprezentował dzisiaj Macierewicz, predestynuje go na ministra propagandy.  Żaden z 48 generałów, którzy odeszli z armii, nie otrzymał propozycji  jakiejkolwiek dalszej współpracy na stanowisku choćby doradców. – mówił wiceprzewodniczący J. Meysztowicz i dodał – Oprócz 48 generałów odeszło również 259 pułkowników a byli to żołnierze, którzy nabyli doświadczenie w Iraku, Kosowie, Afganistanie.

Po półtora roku możemy powiedzieć, że Macierewicz zajmował się czystką w armii, komisją smoleńską i wymyślaniem kolejnych teorii spiskowych, obniżaniem rangi Polski w świecie. Nie zajmował się przetargami na śmigłowce dla Polskiej armii, ważnymi sprawami dotyczącymi naszego bezpieczeństwa. – ocenił Sekretarz Generalny .N poseł Adam Szłapka.

Dodatkowo według Nowoczesnej to, w jaki sposób traktowany jest zwierzchnik sił zbrojnych przez ministra Macierewicza, jest skandaliczne. – Macierewicz to nie jest polityk poważny. Powinien odejść.  – podsumował A. Szłapka.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE