Nowoczesna: Minister Adamczyk powinien zostać odwołany

07/03/2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk nieudolnie zarządza i nieumiejętnie dobiera ludzi do kierowania ważnymi spółkami skarbu państwa. W ciągu roku w PKP S.A. jest już trzeci prezes. Ostatni odszedł w wyniku prokuratorskiego zarzutu o działanie na szkodę PKP. Teraz szykuje się w PKP SA „afera medialna”.

Nowoczesna już w połowie listopada skierowała  na ręce ministrów Andrzeja Adamczyka oraz Mariusza Kamińskiego szereg pytań dotyczących działalności PKP i możliwych nadużyć.

Minister Andrzej Adamczyk nie radzi sobie z nadzorem nad tym, za co odpowiada. Podczas gdy w PKP prowadzono niejasne interesy, szef resortu infrastruktury twierdził, że w PKP rządzi zarząd trzydziestolecia. Wniosek jest jeden – minister Adamczyk powinien zostać odwołany.

Przez cały rok zarówno PiS jaki i sam minister Adamczyk twierdzili, że w PKP SA jest to znakomity zarząd. Okazało się jednak, że w tym samym czasie Polskie Koleje Państwowe zostały przeżarte rakiem niegospodarności, niekompetencji i zwykłego kombinatorstwa – mówił we wtorek w Sejmie poseł Mirosław Suchoń.

W piątek cały zarząd PKP z rekomendacji PiS powołany przez ministra Adamczyka usłyszał prokuratorskie zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia w mieniu spółki szkody w wysokości 1,9 mln zł.

W ocenie Nowoczesnej zarzuty postawione zarządowi PKP SA to czubek góry lodowej.  Pojawiają się pytania o rolę pracowników PKP zatrudnionych za rządów PiS: dyrektorki Biura Komunikacji i Marketingu. Trzeba też wyjaśnić, jaką rolę odegrała ta osoba przy udzielaniu zleceń z tzw. „wolnej ręki” na rzecz firmy MINDSET COMMUNICATION SUPPORT. Od momentu objęcia funkcji dyrektora Biura Komunikacji i Marketingu firma Mindset, którą prowadzili znajomi dyrektor departamentu, zawierała coraz to bardziej intratne umowy. W 2016 roku ta firma otrzymała zlecenia od PKP S.A. na minimum 521 tysięcy złotych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE