Nowoczesna na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju

08/09/2016

Silna reprezentacja Nowoczesnej w środę i czwartek była obecna na XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Politycy ugrupowania prowadzili i uczestniczyli w panelach dyskusyjnych i spotkaniach.

Rozmowę 1 na 1: Polska – nadzieja na lepszą przyszłość, specjalną część XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju z udziałem Ryszarda Petru poprowadził Michał Kobosko – dyrektor polskiego biura Atlantic Council.

Nowoczesna jest swego rodzaju start-upem – od małego grona osób stworzyliśmy dużą partię polityczną – powiedział Ryszard Petru.  Zapowiedział również, iż wszelkie szczegóły dotyczące programu partii zostaną przedstawione 11 września. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z konwencji programowej na kanale YouTube Nowoczesnej.

Lider Nowoczesnej, zapytany o odrzucenie sprawozdania finansowego przez PKW, skomentował: – Patrzymy na tą kwestię pozytywnie – w kampanii utrzymywaliśmy się z małych wpłat i udało nam się dostać do parlamentu.

W kwestiach podatku handlowego i zakazu handlu w niedzielę, Ryszard Petru ocenił, iż utrudniają prowadzenie działalności w Polsce – nie tak powinien funkcjonować Program Morawieckiego. – Oprócz obecności na slajdach w PowerPoincie, spowodował on spadek inwestycji i odpływ kapitału – podsumował.

Relacje Nowoczesnej z Platformą Obywatelską skomentował: – Jeżeli będzie potrzeba zawarcia koalicji z PO, to trzeba to zrobić w mądry sposób, tuż przed wyborami. Jestem w stanie zadeklarować, że będę współpracować z Grzegorzem Schetyną, jeśli będzie taka potrzeba.

Ryszard Petru spotkał się również z Caroline Atkinson, Wiceprezes Google. Rozmowa dotyczyła wspierania rozwoju gospodarczego Polski, szczególnie obszaru gospodarki cyfrowej. Prezes Atkinson od marca tego roku odpowiada w Google za sprawy polityki publicznej oraz relacje z przedstawicielami rządów na całym świecie. Poprzednio sprawowała funkcję specjalnego doradcy Prezydenta Baracka Obamy ds. światowej gospodarki i relacji handlowych, a także pełniła rolę zastępcy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji Prezydenta USA.

Politycy Nowoczesnej prowadzili panele dyskusyjne:

Barbara Dolniak: Polskie sądownictwo w oczach przedsiębiorców.

Paulina Hennig-Kloska: Walka z szarą strefą i wyłudzeniami podatkowymi oraz Perspektywy i bariery handlowe w Polsce.

Paweł Pudłowski: Cyberbezpieczeństwo – Partnerstwo publiczno-prywatne w wykrywaniu i zapobieganiu cyberprzestępczości.

Joanna Augustynowska: Czy Srebrna Ekonomia jest szansą dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionów?

Jerzy Meysztowicz: Poszukiwanie nowych modeli rozwoju gospodarczego dla Europy.

Paweł Rabiej: Szef: Dyktator czy Przyjaciel? Modele ZarządzaniaNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE