Nowoczesna na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju

Silna reprezentacja Nowoczesnej w środę i czwartek była obecna na XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Politycy ugrupowania prowadzili i uczestniczyli w panelach dyskusyjnych i spotkaniach.

Rozmowę 1 na 1: Polska – nadzieja na lepszą przyszłość, specjalną część XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju z udziałem Ryszarda Petru poprowadził Michał Kobosko – dyrektor polskiego biura Atlantic Council.

Nowoczesna jest swego rodzaju start-upem – od małego grona osób stworzyliśmy dużą partię polityczną – powiedział Ryszard Petru.  Zapowiedział również, iż wszelkie szczegóły dotyczące programu partii zostaną przedstawione 11 września. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z konwencji programowej na kanale YouTube Nowoczesnej.

Lider Nowoczesnej, zapytany o odrzucenie sprawozdania finansowego przez PKW, skomentował: – Patrzymy na tą kwestię pozytywnie – w kampanii utrzymywaliśmy się z małych wpłat i udało nam się dostać do parlamentu.

W kwestiach podatku handlowego i zakazu handlu w niedzielę, Ryszard Petru ocenił, iż utrudniają prowadzenie działalności w Polsce – nie tak powinien funkcjonować Program Morawieckiego. – Oprócz obecności na slajdach w PowerPoincie, spowodował on spadek inwestycji i odpływ kapitału – podsumował.

Relacje Nowoczesnej z Platformą Obywatelską skomentował: – Jeżeli będzie potrzeba zawarcia koalicji z PO, to trzeba to zrobić w mądry sposób, tuż przed wyborami. Jestem w stanie zadeklarować, że będę współpracować z Grzegorzem Schetyną, jeśli będzie taka potrzeba.

Ryszard Petru spotkał się również z Caroline Atkinson, Wiceprezes Google. Rozmowa dotyczyła wspierania rozwoju gospodarczego Polski, szczególnie obszaru gospodarki cyfrowej. Prezes Atkinson od marca tego roku odpowiada w Google za sprawy polityki publicznej oraz relacje z przedstawicielami rządów na całym świecie. Poprzednio sprawowała funkcję specjalnego doradcy Prezydenta Baracka Obamy ds. światowej gospodarki i relacji handlowych, a także pełniła rolę zastępcy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji Prezydenta USA.

Politycy Nowoczesnej prowadzili panele dyskusyjne:

Barbara Dolniak: Polskie sądownictwo w oczach przedsiębiorców.

Paulina Hennig-Kloska: Walka z szarą strefą i wyłudzeniami podatkowymi oraz Perspektywy i bariery handlowe w Polsce.

Paweł Pudłowski: Cyberbezpieczeństwo – Partnerstwo publiczno-prywatne w wykrywaniu i zapobieganiu cyberprzestępczości.

Joanna Augustynowska: Czy Srebrna Ekonomia jest szansą dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionów?

Jerzy Meysztowicz: Poszukiwanie nowych modeli rozwoju gospodarczego dla Europy.

Paweł Rabiej: Szef: Dyktator czy Przyjaciel? Modele Zarządzania